Zapowiedzi Quantuma

Nowe dyski Atlas V Ultra160 SCSI przeznaczone do serwerów, stacji roboczych i podsystemów pamięci masowej.

Firma Quantum ogłosiła wprowadzenie na rynek Ultra160 SCSI Atlas V — napędów SCSI o prędkości 7200 obr./min. W ofercie firmy znajdą się modele o pojemnościach 9, 18 i 36 GB, wszystkie w małej obudowie o 1x3,5 cala.

Dyski Atlas V odznaczają się czasem wyszukiwania na poziomie 6,3 ms, maksymalną przepustowością wewnętrzną 340 Mb/s i średnią prędkością transmisji na poziomie 29 Mb/s. Napędy mogą być stosowane w serwerach plików i wydruków, stacjach roboczych oraz w relacyjnych bazach danych i hurtowniach danych. Są też odpowiednie do zastosowań w telekomunikacji, medycynie czy do edycji materiałów wideo.

“Wyraźnie widać, że Quantum kieruje ofertę napędów Atlas V do segmentu serwerów klasy podstawowej, najszybciej rozwijającego się rynku odbiorców dysków klasy wyższej. Funkcje dysków Atlas V, a szczególnie wysoka gęstość upakowania danych, to właśnie cechy wymagane w serwerach, stacjach roboczych i podsystemach tego segmentu” — powiedział Crawford Del Prete, wiceprezes IDC Storage Research.

Napędy o pojemnościach 9, 18 i 36 GB będą produkowane od grudnia 1999 r., a sprzedaż hurtowa rozpocznie się w I kwartale 2000 r. Sugerowane przez producenta ceny detaliczne nowych dysków wynoszą odpowiednio: 299 USD (za dysk o pojemności 9 GB), 449 USD (18 GB) i 799 USD (36 GB).