Zapowiedzi ze świata gier

Przygoda, akcja, RPG: opisujemy piętnaście gier, które już wkrótce znajdą się na sklepowych półkach.


Przygoda, akcja, RPG: opisujemy piętnaście gier, które już wkrótce znajdą się na sklepowych półkach.

Indiana Jones 5

Zapowiedzi ze świata gier
Autorzy piątej części Indiana Jones przygotowali dla nas więcej atrakcji niż w poprzednich wersjach gry. Sympatyczny profesor ma teraz nie tylko walczyć z ludźmi i trzaskając batem wyrywać im pistolety z dłoni. Oprócz tego zmierzyć się musi z kreaturami i to od razu aż piątego stopnia, np. ze śniegowym potworem o długich lodowych szponach. W chwili oddania numeru do druku projektanci z LucasArts nadawali ostatnie szlify poszczególnym fazom gry i optymalizowali animacje wyświetlane pomiędzy poziomami. Jak zapewnił producent, gra ma być dostępna na rynku jeszcze we wrześniu bieżącego roku.

Internet: www.lucasarts.com

Shogun

Zapowiedzi ze świata gier
Jak podaje firma Creative Assembly, premiera gry strategicznej Shogun - Total War ma opóźnić się aż do wiosny przyszłego roku. Długi okres oczekiwania producent ma jednak nam wynagrodzić licznymi ulepszeniami. I tak japońskie wojska mają ruszać do boju w zmiennych warunkach pogodowych, np. podczas deszczu, burzy lub we mgle, animacja samurajów oraz reszty wojów ma być jeszcze bardziej dopracowana, a trójwymiarowe krajobrazy wzbogacone bogatszą roślinnością i migrującą zwierzyną i innymi elementami flory i fauny.

Internet: www.totalwar.com

Diplomacy

W toku sporu o rynkową nazwę Civilization firma Microprose wykupiła producenta gier planszowych Avalon Hill. Transakcja ma przynieść korzyści dla komputerowych graczy. Microprose zapowiedział pecetową adaptację kultowej gry planszowej Diplomacy. Od września bieżącego roku będziesz mógł odgrywać rolę przywódcy jednego z siedmiu mocarstw, by na nowo pisać historię Europy...

Internet: www.microprose.com

Theme Park World

Tak naprawdę wizyta w wesołym miasteczku nie jest najlepszym miejscem na pogawędki z rodziną i krewniakami. Okoliczność tę chce wykorzystać firma Bullfrog w grze Theme Park World. Użytkownicy mają mieć możliwość pobierania z Internetu lunaparków utworzonych przez innych graczy i głosować na nie w konkursie "Park tygodnia". Zwycięski lunapark zostanie przetworzony przez projektantów z Bullfroga na trójwymiarowy chat (system internetowych pogawędek), w którym będą spotykać się ludzie z całego świata. Oprócz wymiany zdań w trybie tekstowym będą mogli zmierzyć się w różnych konkurencjach - np. na torze gokartowym. Premiera planowana jest na koniec bieżącego roku.

Internet: www.bullfrog.com

Soul Fighter

Gra Soul Fighter francuskiej firmy Piggyback nie należy do typowych "strzelanek". Pozwala raczej poćwiczyć sztukę walki w nastrojowej scenerii. Nie polega to na bezmyślnym "rozwalaniu" przeciwników na kolejnych planszach, lecz daje możliwość harcowania w świecie fantazji. Zadaniem gracza jest zwalczanie człekokształtnych kreatur, przy czym musi poznawać nowe techniki ataku. W sumie do przejścia jest 5 poziomów. Paleta scenerii sięga od zabytkowego zamku, przez portowe miasto do ponurego cmentarza. Użytkownik będzie mógł wybierać spośród trzech postaci, ale powinien pamiętać, że np. czarownik jest wprawdzie oszczędny w ciosach, lecz ma do dyspozycji wiele zaklęć. Soul Fighter ma być dostępny pod koniec roku.

Crusaders of Might & Magic

Po strategii czas na akcję. Takie założenie przyjął producent - firma 3DO, planując wypuszczenie na rynek Crusaders of Might & Magic - gry bazującej na trylogii role-playing Heroes of Might & Magic. Zadaniem twardego awanturnika Drake'a jest przemierzenie pięciu terytoriów pełnych lasów, jaskiń i zamków. Projektanci obiecują dużo więcej rodzajów broni niż we wszystkich dotychczasowych grach. Poza mieczami i toporami przy zwalczaniu krwiożerczych bestii pomocne będą magiczne zaklęcia. Pierwsza wersja Crusaders of Might & Magic będzie przeznaczona do konsoli Sony Playstation. Wersja pecetowa zapowiadana jest na wiosnę przyszłego roku.

Internet: www.3DO.com

Arena AD

Zapowiedzi ze świata gier
Arena AD obiecuje podróż śladami gladiatorów. W historycznej wycieczce nie zabraknie akcji. Jako starożytny wojownik musisz bić się na arenach cesarstwa rzymskiego, np. w Pompei czy Bretanii. Jeśli rozgromisz wszystkich przeciwników, staniesz w samym Koloseum, gdzie będziesz walczyć o odzyskanie wolności. Po każdej rundzie bohater ma zyskiwać na sile i gibkości. O tym, jak biją się w starożytnym Rzymie, dowiesz się przypuszczalnie wiosną przyszłego roku.

Internet: www.sci.co.uk