Zapowiedziano American McGee Grimm

Nadchodzi kolejna produkcja tworzona przez American McGee. Tym razem słynny twórca mrocznych tytułów chce aby gracze mogli spróbować swoich sił w bajkach braci Grimm.

Zapewne wielu graczy pamięta American McGee's Alice. W 2000 roku zrobiła ona wiele szumu z powodu swojego niekonwencjonalnego i bardzo mrocznego podejścia do bajki o "Alicji w Krainie Czarów".

Zbudowanie gry na silniku Quake'a III dało twórcom duże pole do popisu. Oprócz dobrej grafiki, American McGee's Alice zaoferowała również świetny klimat i ogromną grywalność. Bardzo pozytywnie odbiło się to na ocenach tytułu.

Teraz twórcy gry postanowili "zabrać się" za bajki braci Grimm. Nie zostaną one jednak wydane w postaci jednego produktu. American McGee Grimm pojawi się w systemie "serialowym". W sieci udostępniane będą odrębnie 24 epizody, które gracze będą mogli ściągać.

W grze oczywiście nie zabraknie najsłynniejszych baśni - Kopciuszka, Czerwonego Kapturka czy Królewny Śnieżki. Premiera na PC już wiosną 2008 roku. Jeśli American McGee nie stracił przez te lata wigoru, to graczy czeka naprawdę dobra i nietuzinkowa produkcja.


Zobacz również