Zapowiedziano Euro Truck Simulator

Do tej pory miłośnicy symulatorów jazdy ciężarówkami skazani byli na podróże po Ameryce Północnej. Te czasy odchodzą jednak do lamusa. Właśnie zapowiedziano Euro Truck Simulator.

Firma SCS znana jest głównie z serii 18 Wheels of Steel. Gry sygnowane logiem cyklu pozwalają użytkownikowi wcielić się w kierowcę ciężarówki i przewozić rozmaite towary po całej Ameryce Północnej.

Zapowiedziano Euro Truck Simulator

Teraz, po wielu latach oczekiwań, europejscy fani serii doczekają się wydania zbliżonego do naszych realiów. SCS ogłosiło bowiem Euro Truck Simulator. Gra będzie posiadać podobny system jak poprzednie części. Użytkownik wcieli się w rolę kierowcy ciężarówki i będzie mógł także założyć własną firmę przewozową.

Wszystko zostało jednak dostosowane do europejskich realiów. W grze będą więc takie ciężarówki, jakie można zobaczyć na europejskich drogach. Także samochody zmienią się na modele, jakimi jeżdżą mieszkańcy Starego Kontynentu.

Autorzy zapowiadają też sporo innych zmian w porównaniu z poprzednimi częściami. Najważniejsze dotyczą samych ciężarówek. Wskaźniki w kabinie wreszcie zaczną działać. I nie dotyczy to tylko prędkościomierza - także wskaźnik temperatury, poziomu paliwa i inne funkcjonować będą tak jak w prawdziwej maszynie.

W celu zwiększenia realizmu, SCS zapowiada także odwzorowanie autentycznych europejskich dróg. Czy to wszystko odświeży lekko podupadającą serię? O tym każdy chętny będzie się mógł przekonać już niedługo. Światowa premiera tytułu została bowiem wyznaczona na 15 lutego bieżącego roku.