Zapowiedziano Football Manager 2020, gra zmierza na Google Stadia

Firmy Sega oraz Sports Interactive zapowiedziały właśnie kolejną odsłonę serii popularnych menadżerów piłkarskich - Football Manager.

Jak oznajmili dzisiaj przedstawiciele firm Sega i Sports Interactive - Football Manager 2020 zadebiutuje na początku listopada. Na dokładną datę premiery musimy jeszcze trochę poczekać, ta ma być ujawniona w niedalekiej przyszłości. Co istotne, w listopadzie równolegle zadebiutują wszystkie wersje: Football Manager 2020 (PC, Mac, Stadia), Football Manager 2020 Touch (PC, Mac, iOS, Android) oraz Football Manager 2020 Mobile (iOS, Android). Edycja FM Touch na Nintendo Switch zadebiutuje nieco później.

Wśród docelowych platform łatwo zauważyć pewną nowość - Google Stadia. Tak jest, streamingowa platforma amerykańskiego producenta również otrzyma swoją wersję gry. Co więcej, Miles Jacobson - dyrektor studia Sports Interactive, podkreślił, że to właśnie Football Manager 2020 na Stadii zaoferuje nam najlepsze wrażenia z gry.

Football Manager to kultowa już seria, skierowana do największych fanów piłki nożnej. W grze wcielamy się w menadżera wybranego przez siebie zespołu piłkarskiego. Z każdą edycją, liczba dostępnych lig, zespołów oraz funkcji stale się zwiększa. Możemy być pewni, że nie inaczej będzie tym razem. Na pierwsze konkrety związane z rozgrywką w Football Manager 2020 będziemy musieli jednak trochę poczekać. Twórcy ujawnili dzisiaj, że pierwszych informacji na temat nowości możemy spodziewać się w połowie września.