Zapowiedziano Imperium Romanum

Firma Kalypso Media poinformowała o nowej wydawanej przez siebie grze - Imperium Romanum. Tytuł pozwoli użytkownikowi wcielić się w rolę zarządcy miasta w starożytnym Rzymie.

Mając do swojej dyspozycji rozległe tereny, trzeba będzie zadbać o odpowiednie rozplanowanie miasta. Dobry dostęp do surowców naturalnych jest bowiem najważniejszy jeśli chce się stworzyć prosperujący ośrodek miejski.

Zapowiedziano Imperium Romanum

Gracz będzie oczywiście musiał zadbać o odpowiednią obronę. W tym celu producenci wprowadzili możliwość budowy fortyfikacji i opłacania wojska. Prócz możliwości najazdu, w Imperium Romanum będzie znajdować się wiele innych czynników mogących wpłynąć na przebieg rozgrywki. Wymienić tu można chociażby współczynnik przestępczości. Na przeszkodzie mogą stanąć także katastrofy naturalne, np. powodzie.

Główny tryb rozgrywki w Imperium Romanum nazwany został "Historycznym". Odzwierciedli on prawdziwe zdarzenia z historii starożytnego Rzymu.

Klimat gry ma tworzyć grafika, określona przez twórców jako "fotorealistyczna". Ma ona odwzorowywać wszystkie elementy starożytnego miasta. Szczególny nacisk położony zostanie na budynki.

Premiera Imperium Romanum zaplanowana została na pierwszy kwartał 2008 roku. Nie jest jednak jeszcze pewne czy wszędzie ukaże się pod tą nazwą. Możliwe, że na niektórych rynkach (np. brytyjskim) gra pojawi się jako Imperial Rome.