Zapowiedziano Underwater Wars

Firma Biart zapowiedziała nowego, osadzonego w niedalekiej przyszłości, shootera. Underwater Wars zabierze nas w czasy globalnego konfliktu pomiędzy państwami NATO i połączonymi siłami Chin i Korei Północnej.

Fabuła Underwater Wars przeniesie gracza w wir wydarzeń mających miejsce w 2012 roku. Rozpoczyna się wtedy konflikt na skalę globalną pomiędzy państwami NATO i Japonią po jednej stronie i Chinami oraz Koreą Północną po drugiej. Oczywiście twórcy gry uznali, że w całą sytuację należy wmieszać też Syrię i Iran, które pośrednio będą wspierać azjatycką stronę konfliktu.

Oczywiście gracze będą mogli wykonywać operacje wojskowe tylko po jedynie słusznej stronie konfliktu. Wcielą się oni w żołnierza piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych. Jako członek Naval Forces gracz będzie miał do wykonania dwanaście różnych misji. Większość z nich, jak już zapowiada sam tytuł produkcji, będzie wykonywało się pod wodą. W grze znajdą się jednak także operacje naziemne na wyspach bądź w miastach.

Underwater Wars ma wykorzystywać silnik graficzny biEngine 1.1. Dzięki niemu będzie można skorzystać ze wszystkich możliwości DX10. Gra ma mieć swoją premierą dopiero w roku 2009. Na razie plany producenta przewidują wydanie gry na PC i konsolę Xbox 360.


Zobacz również