Zapowiedziano Warhammer Quest: Silver Tower - turową grę rpg na Androida i iOS-a

Studio Perchang Games zapowiedziało właśnie kolejną odsłonę serii gier turowych - Warhammer Quest.

Znane i lubiane uniwersum "Wojennego Młota" jest nader często wykorzystywane przez twórców gier. Jednym z zespołów, które wyjątkowo upodobały sobie mroczny świat Warhammera jest Perchang Games - autorzy ciepło przyjętej produkcji Warhammer Quest 2: The End Times.

Dzisiaj przedstawiciele studia Perchang zapowiedzieli kolejną grę w uniwersum - Warhammer Quest: Silver Tower, która jest cyfrową adaptacją gry planszowej o tej samej nazwie. W nadchodzącej produkcji, gracze po raz kolejny będą musieli wykorzystać swoje zdolności podczas wymagających turowych starć. Już w dniu debiutu tytułu do naszej dyspozycji otrzymamy 10 unikalnych postaci, które należeć będą do jednej z trzech kategorii: walczących w zwarciu, na dystans, bądź za pomocą magii. Zdaniem twórców, bogaty zestaw bohaterów pozwoli graczom na stosowanie ciekawych strategii.

Zapowiedziano Warhammer Quest: Silver Tower - turową grę rpg na Androida i iOS-a

Na co jeszcze możemy liczyć? Na co najmniej 100 plansz, na których toczyć się będą pojedynki, zróżnicowanych przeciwników, możliwość rozwoju i personalizacji posiadanych bohaterów (m.in. za pomocą "skórek"), liczne wyzwania (zarówno codzienne, jak i tygodniowe) oraz wydarzenia w świecie gry. Studio Perchang już teraz zapowiedziało, że zamierza długo wspierać swoją nową produkcję. W pierwszej kolejności otrzymamy kolejne grywalne postacie.

Warhammer Quest: Silver Tower nie ma jeszcze wyznaczonej konkretnej daty premiery, ale produkcja powinna ostatecznie zadebiutować w tym roku, na urządzeniach mobilnych z systemami Android lub iOS. Możemy śmiało założyć, że gra podąży śladem poprzedników i będzie produkcją płatną, z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Jeśli jesteście ciekawi o co chodzi w Warhammer Quest, to obecnie w sklepie Google Play trwa znakomita promocja na Warhammer Quest 2: The End Times.

źródło: droidgamers.com