Zapowiedziano XCOM: Chimera Squad, premiera już w kwietniu

Firmy 2K Games i Firaxis Games zapowiedziały dzisiaj najnowszą odsłonę serii taktycznych gier - XCOM.

XCOM powraca, dość niespodziewanie 2K Games i studio Firaxis Games ujawnili dzisiaj - XCOM: Chimera Squad, czyli najnowszą odsłonę serii gier strategicznych, która jest z nami od 1994 roku. W ostatnich latach grami z cyklu zajmowało się właśnie Fraxis Games, które na swoim koncie ma już XCOM: Enemy Unknown z 2012 oraz XCOM 2 z 2016 roku.

Akcja XCOM: Chimera Squad dzieje się kilka lat po wydarzeniach z XCOM 2. Ludzie i obcy zdecydowali się na współpracę i starają się stworzyć nową cywilizację. Przykładem nowego porządku ma być Miasto 31, w którym ludzi i obcy żyją w pokoju. Niestety, jak to zwykle bywa, nie każdemu podoba "bratanie" się przedstawicieli odmiennych gatunków. Gracz staje na czele wyjątkowego oddziału - Chimera, który składa się z przedstawicieli wszystkich ras. Zadaniem zespołu jest rozpracowanie i likwidacja sił, które chcą zniszczyć zbudowany w trudach pokój.

Zobacz również:

  • Najlepsze planszówki na podstawie gier wideo
  • Civilization VII nadchodzi? Premiera gry coraz bliżej

W odróżnieniu od poprzednich odsłon serii nasi podkomendni nie są losowo generowani. XCOM: Chimera Squad, na wzór gier RPG, odda do naszej dyspozycji jedenastu niepowtarzalnych agentów, każdy ze swoją osobowością, motywami, wyjątkowymi zdolnościami i sprzętem. Od nas zależeć będzie jak wykorzystamy najlepsze cechy naszych żołnierzy w licznych misjach i zadaniach.

W XCOM: Chimera Squad nie zabraknie również licznych zmian w samym gameplay'u, choć, jak zapewniają twórcy, to wciąż "stary, dobry XCOM".

Jak nowości prezentują się w akcji, możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie.

Co najlepsze, na premierę gry nie będziemy musieli długo czekać. XCOM: Chimera Squad zadebiutuje już w przyszłym tygodniu - 24 kwietnia, wyłącznie na PC. Wydawca gry postanowił zaskoczyć nas pozytywnie również ceną produkcji, z okazji premiery możecie ją nabyć za niecałe 45 złotych, np. tutaj.

źródło: gematsu.com