Zapowiedziano grę Terminator Salvation: The Future Begins

Halcyon Corporation, właściciel praw autorskich do "Terminatora", przyznał ostatnio, że plan kręcenia filmu "Terminator Salvation: The Future Begins" nie jest jedynym pomysłem na wskrzeszenie starego superbohatera. Równolegle mają być prowadzone prace nad nową grą komputerową z cyborgiem model T-800 w roli głównej.

Po krótkim okresie ciszy znów głośno robi się o Terminatorze. W produkcji jest już nowy film. Jego twórcy, firma Halycon, planują premierę kinową w 2009 roku.

Kiedy do dyspozycji ma się scenariusz, w którym głównym elementem jest szybka akcja, warto też stworzyć grę. Najlepiej o takim samym tytule. Tak zrobili twórcy filmu Beowulf, którzy dali Ubisoftowi prawa do produkcji gry. Tak też właśnie zrodził się pomysł na Terminator Salvation: The Future Begins.

Niestety na razie nie wiadomo zbyt wiele o nadchodzącej produkcji. Za jej stworzenie odpowiedzialny jest niedawno ustanowiony oddział do gier firmy Halycon. Także w kwestii fabuły pozostaje wiele niedomówień. W grze wcielimy się w Johna Connora, który to w roku 2029 dostrzega zagrożenie ze strony maszyn i przygotowuje plan obrony. Najprawdopodobniej jednak na tym kończyć się będzie podobieństwo do filmowego pierwowzoru. Twórcy gry bowiem nie chcą aby obie produkcje były identyczne.

Nie sprecyzowano także na jakie platformy wyjdzie Terminator Salvation: The Future Begins. Wiadomo jedynie, że będą to niektóre z konsol, a także PC. Gry należy się spodziewać latem 2009.