Zapowiedziano grę Venetica

Niemieckie studio Deck 13 wraz z DTP Entertainment zapowiedziały grę Venetica. Tytuł będzię RPGiem osadzonym w szesnastowiecznym świecie.

Twórcy oznajmili, że Venetica ma przede wszystkim działać na emocje graczy. W tym celu firma stworzy pełną napięcia i grozy tajemniczą fabułę oraz bardzo wyraziste postacie.

Najważniejszą częścią fabuły Venetica jest Corpus, sekretne zgromadzenie sprawujące pieczę nad śmiercią. Co jakiś czas musi ono wybrać nową istotę opiekującą się nią. Niestety pewnego razu bezwiednie przyznano tą funkcję nekromancie. Ten sprzeniewierza się Corpusowi i sprowadza na świat chaos i zniszczenie. Żaden śmiertelnik nie jest w stanie zabić potężnego nekromanty.

Właśnie w tym momencie wkracza gracz. Wcielając się w postać Scarlett, córki Śmierci, zaczyna się podróż po tajemniczym i złowrogim świecie. Bohaterka, nie znająca własnego pochodzenia, musi najpierw dowiedzieć się dużo o sobie aby w końcu spróbować uratować swojego ojca i świat przed zagładą.

Trzeba przyznać, że fabuła prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Oby na takim poziomie zostały utrzymane także inne elementy gry Venetica. Sprawdzić to będą mogli użytkownicy PC i 360 w przyszłym roku.