Zapowiedziano smartfon Redmi Note 8, będzie znacznie potężniejszy od poprzednika

Lu Weibing - wiceprezydent Xiaomi i jednocześnie CEO submarki Redmi, ujawnił, że jego firma pracuje obecnie nad smartfonem Redmi Note 8.

Marka Redmi na początku bieżącego roku oddzieliła się od Xiaomi i działa na "własny rachunek". Pierwszym smartfonem producenta był niezwykle ciepło przyjęty model - Redmi Note 7, który cechował się nie tylko bardzo dobrymi podzespołami (procesor Qualcomm Snapdragon 660, 6,3-calowy wyświetlacz FullHD+, aparat główny o rozdzielczości 48 Mpix, akumulator o pojemności 4000 mAh), ale również ceną, która w dniu premiery w Polsce wynosiła od 799 do 999 złotych. Pod koniec maja przedstawiciele chińskiego producenta poinformowali, że Redmi Note 7 trafił do ponad 10 milionów użytkowników.

Dzisiejsze ogłoszenie dotyczące Redmi Note 8, nie jest zatem specjalnym zaskoczeniem. Co ciekawe, Lu Weibing - CEO marki Redmi, zdradził również, że Note 8 będzie znacznie mocniejszy od swojego poprzednika. Dzisiejsze rewelacje automatycznie wywołały falę spekulacji i teorii na temat domniemanej specyfikacji Redmi Note 8.

Sugeruje się, że kolejna generacja smartfonu Redmi Note może zostać wyposażona w, jeszcze świeży, procesor MediaTek Helio G90T. Co ciekawe, Xiaomi ogłosiło niedawno, że będzie pierwszym producentem, który wykorzysta moc układu tajwańskiego producenta. Dodatkowo należy pamiętać, że Xiaomi pracuje nad technologią, która pozwoli mu wykorzystać w smartfonach aparaty o rozdzielczości nawet 64 Mpix, a przecież to właśnie aparat o wysokiej rozdzielczości był jednym z kluczowych elementów specyfikacji Redmi Note 7.

Bez wątpienia Redmi w bardzo krótkim czasie urosło do jednego z najciekawszych producentów, dostarczających nam wysokiej klasy średnio-budżetowe urządzenia. Śmiało możemy założyć, że Redmi Note 8 również nas nie rozczaruje.

źródło: gizmochina.com