Zapoznaj się z "androidowym" smartfonem LG Optimus Sol (wideo)

W Sieci pojawił się film prezentujący nowy smartfon LG Optimus Sol. Sprawdź, czy nowa propozycja koreańskiego producenta przypadnie ci do gustu.

Widoczny na zamieszczonym w serwisie YouTube filmie smartfon LG Optimus Sol (oznaczenie modelu to E730; jego wcześniejsza kodowa nazwa brzmiała Victor) dysponuje czarną błyszczącą obudową, w której zamknięto 3,8-calowy dotykowy ekran wykonany w technologii AMOLED i pozwalający na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 800 x 480 pikseli.

Z przodu telefonu umieszczony został aparat cyfrowy VGA, natomiast z tyłu znalazło się miejsce na aparat pozwalający na wykonywanie 5-megapikselowych zdjęć. Co ważne, w ciemniejszych pomieszczeniach nie możemy niestety liczyć na możliwość doświetlenia kadru za pomocą diody LED, gdyż urządzenie jej po prostu nie posiada.

Optimus Sol pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3.3 Gingerbread (otrzymał on nakładkę graficzną Optimus UI) oraz 1-gigahercowego procesora. Posiada też moduł 802.11 b/g/n WiFi i złącze micro USB oraz oferuje wsparcie dla technologii DLNA i WiFi Direct. Warto też wspomnieć, że całość zasilana jest za pomocą akumulatora Li-Ion o pojemności 1500 mAh.

Smartfon będzie dostępny w dwóch kolorach - czarnym i srebrnym. Ma się pojawić wkrótce na rynku i kosztować (wedle niepotwierdzonych informacji) poniżej 300 euro.

Sprawdź na własne oczy jak się prezentuje nowa propozycja LG: