Zaprezentowano Fitbit Charge 4. Pierwszy w historii producenta smartband z językiem polskim oraz wbudowanym GPS-em

Fitbit zaprezentował właśnie najnowszą generację swojej smart opaski dla aktywnych - Fitbit Charge 4. Nie doczekaliśmy się rewolucji, ale zmian i tak jest całkiem sporo


Fitbit Charge 4 był bohaterem branżowych plotek już od miesięcy. Teraz przyszła pora na ich weryfikację, bowiem amerykański producent oficjalnie zaprezentował następcę popularnego smartbanda Fitbit Charge 3.

Pod względem designu, Fitbit Charge 4 jest niemal dokładaną kopią swojego poprzednika. Po raz kolejny, mamy zatem do czynienia ze smukłą opaską wyposażoną w prostokątny wyświetlacz. Konstrukcja urządzenia jest wodoodporna, a ekran zniesie zadrapania. Najwięcej zmian i nowości kryje się jednak we wnętrzu nowego smartbanda.

Zobacz również:

  • Google z karą w wysokości 268 milionów dolarów. Chodzi o praktyki reklamowe
Zaprezentowano Fitbit Charge 4. Pierwszy w historii producenta smartband z językiem polskim oraz wbudowanym GPS-em

Funkcje i możliwości

Fitbit Charge 4 wyposażono w zestaw najbardziej zaawansowanych czujników producenta, które zapewnią m.in. dokładny pomiar liczby spalonych kalorii, pokonanych kroków, tempa, tętna czy jakości snu. Na szczególną uwagę zasługuje tu wbudowany moduł GPS, który po raz pierwszy pojawia się w smartbandach producenta. Zapewni nam on m.in. dostęp siedmiu nowych trybów ćwiczeń, z myślą o aktywności na świeżym powietrzu (m.in. wędrówki, bieganie, intensywny spacer). Oprócz tego, przyszli użytkownicy Fitbit Charge 4 mogą liczyć na 20 dodatkowych rodzajów ćwiczeń.

Pomimo niewielkich gabarytów urządzenia, nie musimy się martwić o jego czas pracy. Bateria Charge 4 ma nam wystarczyć na nawet 7 dni użytkowania, choć trzeba mieć na względzie, że czas ten może ulec skróceniu gdy np. będziemy często korzystać z GPS-u.

Amerykański producent chwali się jeszcze jedną, nową funkcją opaski Charge 4, a jest nią tryb "Minuty w Strefie Aktywności". Fitbit opracował specjalny system, który odchodzi od klasycznego pomiaru naszej aktywności (czyli liczby pokonanych kroków), na rzecz bardziej szczegółowego i dokładnego. W dużym uproszczeniu, "Minuty w Strefie Aktywności" będą oceniać naszą aktywność w oparciu nie tylko o liczbę kroków, ale również o spersonalizowane strefy tętna. Dzięki całodobowemu monitorowaniu tętna, za sprawą czujnika z technologią Fitbit PurePulse, opaska będzie w stanie określić, jaki wkładamy wysiłek w konkretne ćwiczenie i ile przyznać nam za nie punktów.

Funkcja "Minuty w Strefie Aktywności" powstała na bazie zaleceń m.in.: Światowej Organizacji Zdrowia i Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego, które zalecają 150 minut umiarkowanej, do intensywnej aktywności tygodniowo.

Zaprezentowano Fitbit Charge 4. Pierwszy w historii producenta smartband z językiem polskim oraz wbudowanym GPS-em

Fitbit Charge 4 - Cena i dostępność

Charge 4 jest już dostępny, w ramach przedsprzedaży na oficjalnej stronie marki fitbit. Opaskę wyceniono na 669 złotych i będzie ona dostępna w kolorze czarnym, drzewa różanego oraz niebieskim. Do sprzedaży trafi również edycja specjalna smartbanda, z plecioną opaską. Za nią przyjdzie nam jednak zapłacić nieco więcej - 779 złotych.

Warto też dodać, że Charge 4 będzie pierwszym urządzeniem marki Fitbit dostępnym w języku polskim. Co istotne, w naszym ojczystym języku dostępny będzie nie tylko smartband, ale również towarzysząca mu aplikacja na smartfony.