Zaprezentowano nowe atramenty Black Point XL

Osoby i firmy, którym zależy na oszczędnościach, mogą już nabyć nowe atramenty firmy Black Point. Producent obiecuje, że są one o ponad połowę tańsze w eksploatacji od konkurencyjnych rozwiązań.

Atramenty Black Point XL mają gwarantować oszczędności na niespotykanym dotąd poziomie. Ich producent obiecuje, że względem standardowych produktów OEM, jego atramenty przynoszą oszczędności w kosztach eksploatacji rzędu 60%. W przypadku materiałów firmowanych logo producentów sprzętu oszczędności to ponad 40%. Przedstawiciel Black Point - Jacek Bryś - twierdzi, że każda wydrukowana strona to od 13 do 30 zaoszczędzonych groszy.

W chwili obecnej udostępniono 7 modeli atramentów Black Point XL. Są one kompatybilne z drukarkami HP i Canon. Wśród obsługiwanych modeli znalazły się: Canon iP1200, Canon MP150, HP DeskJet D4200, HP DeskJet D1360, HP OfficeJet J5700 i HP Photosmart D5300. Do końca roku na rynku pojawi się mniej więcej dwadzieścia kolejnych atramentów z tej linii. Opisane produkty posiadają certyfikat ISO.