Zaprojektuj budowlę z klocków LEGO

Miłośnicy budowania z klocków już nie muszą udawać troski o swoje dziecko, żeby swobodnie nacieszyć się kolorowymi częściami. Niedawno ukazała się aplikacja LEGO Digital Designer 2.0, która pozwala zaprojektować dowolną budowlę na ekranie komputera w pełnej grafice 3D.

Zaprojektuj budowlę z klocków LEGO

Po zainstalowaniu programu w systemie Windows XP lub Mac OS X użytkownik ma do dyspozycji trójwymiarową planszę, na której może dowolne umieszczać kolorowe elementy. Interfejs aplikacji jest przyjazny i nawet kilkuletnie dzieci powinny dać sobie z nim radę. Duże kolorowe ikony są atrakcyjne i przyjemnie jest wracać do tego programu. Główne okno posiada tryb budowy, podglądu (obiekty są umieszczone na kolorowym tle), trybie instruktażowym (animacja pokazuje jak powinny wyglądać poszczególne kroki budowy). W górnej części okna dostępna jest opcja sprawdzenia ceny całego modelu, wysyłania projektu do firmy LEGO oraz zamówienia wszystkich klocków w sklepie internetowym.

Na początku pracy dostępnych jest kilka modeli startowych, które można rozbudowywać - ciężarówka, samolot, platforma kolejowa, tory, poduszkowiec, okręt, samochód terenowy, plan domu czy helikopter. W osobnych oknach są wyświetlane klocki, które można użyć do budowy oraz zasobnik z kolorami, obracaniem poszczególnych elementów oraz łączeniem poszczególnych części. Wszystko zostało wykonane w grafice trójwymiarowej, więc można dowolnie obracać placem budowy, przybliżać, oddalać i przesuwać.

Program jest bezpłatny, jeśli nie liczyć niewielkiej reklamy prezentującej najciekawsze projekty użytkowników, które możesz kupić. Korzystając z tej aplikacji dziecko może uczyć się obsługi bardziej skomplikowanych interfejsów graficznych a jednocześnie dobrze się bawić. Na koniec można wydrukować projekt i nie trzeba wszystkiego chować do pudeł.

Pobierz plik dla systemu Windows lub Mac OS X.

Zobacz galerię

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.