Zaproszenie do dyskusji

Klienci Internetii mogą korzystać już z nowego serwera grup dyskusyjnych.

Internetia uzupełniła swą ofertę dla internautów o news-server. Dzięki możliwości skorzystania z własnego serwera grup dyskusyjnych użytkownicy będą mogli szybciej pobierać wiadomości ze światowego Usenetu. Jest to kolejna tego typu usługa, udostępniana ostatnio polskim internautom. Niedawno news-server uruchomił również Onet (niusy.onet.pl/).

Korzystanie z Usenetu polega na czytaniu i wysyłaniu specjalnych listów, zwanych postami. Są one przechowywane na specjalnych serwerach. W przeciwieństwie jednak do zwykłych e-maili, przekazywanych przez serwery pocztowe, nie wymagają znajomości adresu odbiorców. Tym samym mogą służyć szerszemu gronu do wymiany swych poglądów. Jest to tym łatwiejsze, że tematyka grup dyskusyjnych zwykle jest zawarta już w ich tytule.

Serwer Internetii oferuje dostęp do wszystkich grup polskich w ramach hierarchii pl.* oraz do grup zagranicznych (anglojęzycznych) określanych mianem Big-8, związanych m.in. z biznesem, technologią komputerową, zagadnieniami społecznymi oraz problemami naukowymi z dziedziny nauk ścisłych i humanistycznych. Dostępny jest pod adresem:

news://news.internetia.pl.

Z serwera grup dyskusyjnych Internetii mogą jednak korzystać tylko użytkownicy będący klientami Internetii, Netii oraz TopNet-u, tj. użytkownicy logujący się z domen internetia.pl, inetia.pl, netia.pl i top.pl.

Więcej informacji:

www.internetia.pl/news/


Zobacz również