Zapytaj Billa Gatesa i zdobądź książkę z jego autografem

2 lutego Polskę odwiedzi Bill Gates, założyciel i naczelny architekt oprogramowania Microsoftu. W związku z tym, postanowiliśmy sprawdzić, jakie pytania jednemu z najpotężniejszych ludzi na świecie chcieliby zadać nasi czytelnicy. Jeżeli polityka giganta z Redmond nie podoba Wam się - albo wręcz przeciwnie - całym sercem wspieracie działania koncernu, macie niepowtarzalną szansę wyrazić swoje wątpliwości i pogłębić wiedzę u samego źródła. Zapraszamy wszystkich czytelników do zadawania pytań. Dla Autora najciekawszego pytania przygotowujemy nagrodę niespodziankę - książkę "Droga ku przyszłości" z autografem samego autora - Billa Gatesa!

"Wizyta Billa Gatesa w Polsce jest wyrazem znaczenia jakie zarówno on, jak i Microsoft Corporation, przywiązują do naszego szybko rozwijającego się kraju, posiadającego ogromny potencjał intelektualny i technologiczny" - mówi Marek Roter, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft - "Jestem przekonany, że ta wizyta i podjęte w jej trakcie ustalenia przyczynią się do rozwoju nowych technologii w Polsce, a także do wyrównania szans w dostępie do narzędzi i umiejętności informatycznych w naszym kraju".

Bill Gates: "Droga Ku Przyszłości"

Z przyjemnością informujemy, że dla autora najciekawszego pytania przygotowaliśmy niespodziankę! Do Polskiego oddziału Microsoftu wysłaliśmy polską edycję książki Billa Gatesa "Droga Ku Przyszłości" (tytuł oryginalny: "The Road Ahead") z prośbą o autograf. Uzyskany w ten sposób unikalny egzemplarz książki chcielibyśmy podarowac czytelnikowi, który przekaże nam najciekawsze pytanie.

Zapraszamy więc do umieszczania pytań w komentarzach. Nie zapomnijcie przy tym podac prawdziwego adresu e-mail. To jedyny sposób na kontakt z Wami.

Bill Gates w Polsce zabawi tylko jeden dzień. Celem jego wizyty w Warszawie jest według przedstawicieli Microsoftu podkreślenie znaczenia rynku polskiego oraz omówienie możliwości zwiększenia udziału firmy w rozwoju polskiej gospodarki i społeczeństwa informacyjnego. Podczas wizyty, Bill Gates spotka się z z polskimi informatykami, programistami, specjalistami od bezpieczeństwa systemów IT, laureatami konkursów i programów organizowanych lub wspieranych przez Microsoft Corporation.

Barłomiej Danek, rzecznik prasowy polskiego oddziału Microsoftu zapewnił, że mimo bardzo napiętego planu dnia, Bill Gates znajdzie czas aby odpowiedzieć na nasze pytania. Zapraszamy do umieszczania waszych propozycji w komentarzach do niniejszego tekstu. Nie zapomnijcie o podaniu prawdziwego adresu e-mail!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy też do lektury wywiadu z Billem Gatesem i Stevem Ballmerem (dyrektorem generalnym Microsoftu), przeprowadzonego podczas niedawnych targów CES - Ballmer i Gates: "Nasze narzędzia są najlepsze na świecie".