Zarobił milion dolarów na handlu wirtualnymi dobrami

Jedni go pochwalą, drudzy uznają za złodzieja. Faktem pozostanie jednak, że chiński student Wang Yue Si doskonale wykorzystał obecne trendy związane z grami MMO i potrafił doskonale wykorzystać je w świecie rzeczywistym. W końcu zarobienie miliona dolarów jest nie lada sztuką...

Chiński student Wang Yue Si (23 lata) przyleciał do Japonii w grudniu 2004 roku. Na mocy posiadanej wizy studenckiej postanowił zamieszkać w miejscowości Kumamoto. Po dwóch latach pobytu zaczął mieć problemy finansowe i postanowił znaleźć potężne źródło dochodów.

Zajął się czymś dość nietypowym - postanowił sprzedawać na aukcjach internetowych bronie i pieniądze zdobywane w wirtualnym świecie World of WarCraft. Interes okazał się trafiony - Wang w krótkim czasie zarobił około 150 milionów jenów! Pieniądze przelewał na swoje konto w Chinach.

Idylla skończyła się gdy jeden z pracowników banku zawiadomił policję. Zdziwiły go ogromne kwoty przelewane przez studenta. Wang został aresztowany, a następnie deportowany.

Mimo to, mężczyzna raczej nie ma powodu do narzekań. Suma zgromadzonych na chińskim koncie pieniędzy opiewa na około 100 milionów jenów, czyli 1.3 miliona dolarów.