Zarobki pracowników IT maleją

Kryzys ekonomiczny bardzo mocno dotyka również branżę IT. Objawia się to nie tylko w licznych zwolnieniach pracowników, jakie ostatnio zostały zapowiedziane przez największych gigantów na rynku. Również zarobki specjalistów z tej gałęzi przemysłu spadają. Bardzo dobrze widać to na przykładzie jednej ze stolic światowego biznesu - Londynu.

Jak podaje firma CV Screen w czasie ostatnich 12 miesięcy zarobki specjalistów z branży IT (zatrudnionych w Londynie) spadły o około 2,3 procenta. Może być to spowodowane zarówno obecnym kryzysem ekonomicznym, jak również większą ilością chętnych (odnotowano wzrost kandydatów aż o 24 procent).

Alex Lawson, przedstawiciel CV Screen, stwierdził że taka sytuacja w branży była do przewidzenia i nie jest zaskoczeniem dla osób obserwujących wydarzenia na rynku.

"Spadek zarobków pracowników IT w Londynie był do przewidzenia. Wszystko to spowodowane jest obecną sytuacją gospodarczą nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale i na całym świecie. Co więcej, przewidujemy że zarobki w tej gałęzi przemysłu będą systematycznie spadać przez następne 12 miesięcy."

Lawson przyznaje jednak, że sytuacja w branży IT nie jest najgorsza.

"Popyt na specjalistów komputerowych ciągle spada. Tendencja ta nie jest tu jednak tak silna jak w innych branżach. Powodem tego jest niesłychanie ważna rola jaką technologie informatyczne odgrywają w dzisiejszym społeczeństwie."

Zobacz także:

Seagate Technology szykuje masowe zwolnienia

Grudzień: Motorola zwolniła więcej ludzi niż planowano

Kryzys dopadł Microsoft - koncern zwolni 15 tys. osób?