Zarząd Apple - Mac ma niedopuszczalne problemy z wirusami!

Craig Federighi - członek zarządu firmy Apple - przekazał, że komputery Mac mają ostatnimi czasy spory problem z wirusami. Czy użytkownicy powinni martwić się o swoje komputery?

Wśród użytkowników komputerów Mac panuje fałszywe stwierdzenie, że urządzenia te są wolne od wirusów. Oczywiście nie jest to prawda. Komputery od Apple zazwyczaj lepiej radzą sobie ze złośliwym oprogramowaniem, ale nie są w 100% zabezpieczone.

macOS Big Sur

macOS Big Sur

Chociaż wirusów na macOS jest znacznie mniej niż na Windowsa, firma Apple uważa, że i tak jest ich za dużo. Podczas sprawy sądowej odbywającej się pomiędzy Apple oraz Epic Games, na świadka wezwano Craiga Federighi.

Zobacz również:

Sędzia Yvonne Gonzalez zapytała go dlaczego macOS obsługuje kilka sklepów z aplikacjami, a urządzenia z iOS nie posiadają tej możliwości.

Craig odpowiedział, że wszystko ze względu na ochronę klienta. Dodał również, że w dzisiejszych czasach system macOS nie spełnia norm bezpieczeństwa narzuconych przez samo Apple.

Federighi przekazał sędzi, że "dzisiaj mamy poziom złośliwego oprogramowania na Macu, który nie jest dla nas do zaakceptowania."

Członek zarządu Apple odwołał się również do Androida. System ten obsługuje wiele sklepów z aplikacjami, ale w zamian boryka się z problemami związanymi z występowaniem złośliwego oprogramowania (sprawdź nasz materiał o niebezpiecznych aplikacjach i grach na Androida).

Jakie działania zaradcze zamierza wdrożyć Apple? Niestety tymi szczegółami Craig Federighi nie podzielił się podczas rozprawy sądowej. Nowe systemy iOS, iPadOS, macOS, tvOS oraz watchOS zostaną zaprezentowane już na początku czerwca. Z pewnością otrzymają one nowe zabezpieczenia, które pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo.

Źródło: ubergizmo.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: