Zarządzaj swoim ID z Microsoftem

Koncern Microsoft opracowuje oprogramowanie do zarządzania tożsamościami użytkownika systemu Windows. Rzecz z pozoru wydaje się błaha, jednak - jak zapowiadają przedstawiciele koncernu, technologia "info-card" zwiększy poziom bezpieczeństwa danych użytkowników, zapewniając im szerszą kontrolę nad zawartością twardych dysków ich komputerów.

Technologia ta ma zabezpieczyć informacje zapisane na dyskach 'pecetów' użytkowników, którzy często dokonują zakupów przez Internet lub wykonują tą drogą inne ważne operacje. Przedstawiciele Microsoftu nie potwierdzili, czy w system "info-card" będą wyposażone kolejne wersje systemów Windows XP czy też system Longhorn. Jest to kolejny krok Microsoftu w kierunku uwiarygodnienia swoich produktów - firma pracuje obecnie nad kolejną odsłoną przeglądarki Internet Explorer, uważanej przez użytkowników za mało bezpieczną.

Należy zauważyć, że "info-card" przypomina dwa inne narzędzia, które firma wprowadziła w 2001 r.: Passport i Hailstorm. Hailstorm wzbudził jednak falę krytyki - przeciwnicy zarzucali Microsoftowi, że za pomocą tego narzędzia zbyt wiele cennych informacji na temat użytkowników przedostaje się w posiadanie jednej firmy. Passport umożliwiał natomiast użytkownikom logowanie się na różne strony WWW z wykorzystaniem tylko jednego ID i hasła, przechowywał też dane o podstawowych personaliach użytkownika. Usługa ta nie zyskała jednak takiej popularności, na jaką liczył producent.

Więcej informacji: Microsoft.


Zobacz również