Zarządzanie dostępem

Firma Authentica zaproponowała administratorom oraz menedżerom sieci pakiet oprogramowania, umożliwiający wygodne i efektywne zarządzanie dostępem do zawartości serwera.

Jednoczesne kontrolowanie tego, kto ma dostęp do dokumentów, stron WWW i poczty elektronicznej nie jest łatwym zadaniem dla administratorów i menedżerów sieci, zwłaszcza że muszą stosować oddzielne oprogramowanie dla każdego typu zawartości. Z pomocą spieszy jednak firma Authentica ze swoim pakietem PageVault rozbudowanym o MailVault i WebVault. Jest to pakiet oprogramowania, umożliwiający wygodne i efektywne zarządzanie dostępem do trzech typów zawartości serwera: poczty elektronicznej, stron WWW i dokumentów. Sztandarowy produkt firmy - PageVault, który zarządza dokumentami, został wzbogacony o wykorzystujące tę samą technologię dodatkowe moduły - WebVault i MailVault.

Program WebVault pozwala menadżerom IT zabezpieczać strony WWW przed kopiowaniem i wklejaniem do innych aplikacji skąd mogą zostać wydrukowane lub przesłane. Z kolei MailVault umożliwia użytkownikom "wycofanie" wysłanego listu albo jego odzyskanie po przeczytaniu przez adresata oraz zabezpiecza listy przed nie autoryzowanym przesyłaniem dalej. Prawa dostępu i przywileje użytkowników są rejestrowane za pośrednictwem serwera, który przydziela i kontroluje prawa dostępu autoryzowanych użytkowników: pracowników, partnerów biznesowych i klientów.

Prosta i skuteczna kontrola dostępu do odpowiednich dokumentów oraz wysoki poziom zabezpieczeń jest szczególnie istotny dla firm, których działalność jest związana z przepływem pieniędzy i przesyłaniem dokumentów finansowych online. "Zajmujemy się obrotem pieniędzy i w związku z tym musimy być szczególnie wyczuleni na to, kto z naszych partnerów i klientów i do jakich informacji ma autoryzowany dostęp" - twierdzi David Clements z Quality Letters of Credit. W połowie kwietnia firma zamierza wykorzystać aplikacje Authentica do przesyłania listów kredytowych - obecnie wykorzystuje w tym celu kurierów DHL i przesłanie listu za ocean trwa trzy dni. Z użyciem PageVault QLC będzie w stanie elektronicznie podpisywać, chronić dokumenty oraz przesyłać je w ciągu kilku sekund.

WebVault pojawi się w sprzedaży w tym miesiącu, natomiast WebVault będzie dostępny w maju. Ceny mają się kształtować od 50 do 200 USD za jednego użytkownika. Aplikacje pracują na platformie Windows NT i na serwerach Sun Solaris.