Zasilacz dla graczy od OCZ

Firma OCZ Technology Group wraz z ekspertami z PC Power & Cooling zaprojektowała nowe zasilacze komputerowe z rodziny EliteXStream. Mowa tu o dwóch modelach oddających użytkownikowi do wykorzystania 800 i 1000 watów mocy.

Należące do rodziny EliteXStream zasilacze - modele OCZ800EXS i OCZ1000EXS - przeznaczone są przede wszystkim dla graczy oraz do pracy w stacjach roboczych. Oddają one użytkownikowi do wykorzystania, odpowiednio, 800 W i 1000 W mocy oraz pojedyncze linie +12V i po cztery złącza PCI-E 8-pin (6+2). Urządzenia wyposażone zostały w aktywne układy PFC (Power Factor Correction - korekcja współczynnika mocy) oraz 120-milimetrowe wiatraki. Mogą się również pochwalić certyfikatem 80 PLUS przyznawanym sprzętowi spełniającemu rygorystyczne normy dotyczące sprawności energetycznej (w ich przypadku sprawność wynosi 82%).

Zasilacz dla graczy od OCZ

OCZ EliteXStream

Nowe PSU cechuje średni czas "międzyuszkodzeniowy" MTBF (Mean Time Between Failures) na poziomie 100 000 godzin co pozwoliło producentowi na udzielenie 5-letniej gwarancji w systemie "PowerSwap Warranty" (zapewnia użytkownikowi możliwość szybkiej wymiany urządzenia na nowy egzemplarz w razie stwierdzenia jego nieprawidłowego działania).

Niestety, ceny zasilaczy nie zostały podane. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie producenta.