Zasilacze gotowe na wszystko

OCZ Technology, znany producent pamięci RAM dla wymagających użytkowników postanowił wprowadzić do oferty wydajną serię zasilaczy PowerStream dysponujących mocami od 420 do 520 W.

Zasilacze gotowe na wszystko

zasilacz OCZ serii PoweStream

W dobie coraz większego zapotrzebowania komponentów pecetowych na energię, przeciętne zasilacze dominujące w ofercie rynkowej często nie spełniają wymogów wydajnościowych i jakościowych stawianych im przez sprzęt i użytkownika. OCZ wprowadził więc "generatory mocy", które mają sprawdzić się nawet w bardzo zaawansowanych konfiguracjach, wyposażonych np. w karty graficzne GeForce 6800 Ultra.

Seria PowerStream składa się z trzech modeli zasilaczy o mocach: 420, 470 i 520 W. Każdy z nich wyposażono w funkcję PowerFlex, która pozwala na precyzyjne ustawienie (niezależnie) ścieżek zasilania 12, 5 i 3,3 V. Diody LED wskazują czy napięcie jest zbliżone do optymalnego (zakres ±5%). Dodatkowo w zestawie otrzymujemy uniwersalną przetyczkę pozwalającą na podłączenie zasilacza do gniazd standardów ATX, SATA, EPS12V oraz BTX.

OCZ chwali się zastosowaniem w swych zasilaczach całego szeregu filtrów stabilizujących napięcie oraz eliminujących zakłócenia z sieci energetycznych. Urządzenia objęte są 3-letnią gwarancją. Ich ceny nie są na razie znane.