Zasłona prywatności

PrivadaProxy to zestaw narzędzi, dzięki któremu internauci mogą pozostać anonimowi podczas poruszania się po zasobach sieci.

Na rynku pojawia się coraz więcej narzędzi do ochrony prywatności podczas surfowania. Użytkownicy, chcący pozostać anonimowi podczas korzystania z Internetu, mogą teraz używać opartego na subskrypcji oprogramowania PrivadaProxy. Internauci, płacąc abonament (5 USD miesięcznie), otrzymują możliwość definiowania statusu swojej prywatności.

Oprogramowanie można pobrać z witryny serwisu Privada. W jego skład wchodzą aplikację Web Incognito i Messaging Incognito. Pierwsze z wymienionych narzędzi zapewnia anonimowe przeglądanie stron WWW. Łączenie z konkretnymi adresami sieciowymi użytkownik nawiązuje poprzez serwer proxy Privada. Serwer ten również przechowuje i zarządza wszystkimi plikami cookies wysyłanymi przez serwisy internetowe, nie są zatem one dostępne bezpośrednio na komputerze użytkownika. Aplikacja Messaging Incognito, jak wskazuje nazwa, jest natomiast przeznaczona do ochrony prywatności podczas korzystania z poczty elektronicznej.

Privada przestrzega jednocześnie przed nieodpowiedzialnym wykorzystaniem oferowanego przez nią oprogramowania. Rzecznik prasowy firmy zapewnia, iż w razie potrzeby "anonimowi" użytkownicy dopuszczający się czynów niezgodnych z prawem mogą być łatwo zidentyfikowani.

www.privada.com


Zobacz również