Zaszyfrowana PS2

Koncern Sony zapowiedział, że konsola PlayStation 2 będzie wykorzystywać technologie szyfrujące firmy RSA Security. Ma to zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom konsoli korzystającym za jej pośrednictwem z Internetu.

Koncern Sony zapowiedział, że konsola PlayStation 2 będzie wykorzystywać technologie szyfrujące firmy RSA Security. Ma to zagwarantować ochronę prywatności i bezpieczeństwo użytkownikom konsoli korzystającym za jej pośrednictwem z Internetu. W kolejnych wersjach PS2 połączenie z Siecią będzie możliwe dzięki porozumieniu Sony z America Online oraz RealNetworks.

Technologię RSA będzie zawierać firmware konsoli oraz specjalne zestawy oprogramowania dla developerów. Dzięki temu będą chronione wszystkie dane przesyłane do i z Internetu oraz składowane na dysku twardym PS2. Wiceprezes Sony Computer Entertainment, Shinichi Okamoto, powiedział: "Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych kwestii podczas pracy w sieci. Dzięki współpracy z RSA będziemy mogli zapewnić użytkownikom PlayStation 2 wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z Internetu".

Wyposażenie PS2 w technologie szyfrujące RSA powinno pomóc Sony w walce z konkurencją w postaci konsoli Microsoftu (Xbox) i Nintendo (GameCube). Według analityków rynek gier wideo obecnie jest szacowany na ok. 6 mld USD.


Zobacz również