Zatrzymano 50-latkę sprzedającą pirackie płyty

Policja poinformowała o zatrzymaniu 50-letniej kobiety rozpowszechniającej płyty z pirackim oprogramowaniem. Kobieta oferowała nielegalne produkty na targowisku w Płocku. Grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

Policja poinformowała, że zatrzymała 50-letnią kobietę sprzedającą na jednym z płockich targowisk płyty z nielegalnym oprogramowaniem. Wiadomo, że zatrzymana oficjalnie zajmowała się sprzedażą ubrań. Swoim klientom oferowała jednak również płyty z nielegalnymi filmami, muzyką i programami

Wiadomo, że policja od obserwowała działalność kobiety od dłuższego czasu. Poznano nawet dokładnie sposób, w jaki oskarżona oferowała klientom nielegalne płyty - z tyłu stoiska umieszczała puste pudełka po CD i DVD. Gdy klient wykazywał zainteresowanie opakowaniami, wówczas handlarka dyskretnie pytała czego potrzeba. Następnie wyszukiwała płytę na zapleczu stoiska i sprzedawała ją za około 35 złotych.

Handlarce grozi do 5 lat więzienia i wysoka grzywna. Wartość rynkowa trefnego towaru może przekroczyć nawet 150 tys. zł. Policja planuje zwrócić się do właścicieli praw autorskich znalezionych programów, utworów i gier, tak aby wycenili swoje straty.


Zobacz również