Zatrzymano chińskiego złodzieja części iPhone'a 6

Przed premierą smartfonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus wiedzieliśmy wiele na ich temat. Właśnie zatrzymano mężczyznę, który podejrzewany jest o kradzież obudów z fabryki Foxconn.

Apple przez lata uważane było za firmę, która jest najlepiej zabezpieczona przed "wyciekiem" informacji na temat nowych produktów. W tym roku okazało się jednak, że amerykańska firma oraz jej podwykonawcy nie radzą sobie z tym najlepiej. Dowodem na to były często pojawiające się w Sieci materiały (specyfikacje, zdjęcia, filmy) prezentujące smartfony iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Dzięki temu na długo przed ich premierą wiedzieliśmy sporo na temat ich specyfikacji oraz mieliśmy prawie pewność, jak będą wyglądać.

Jak twierdzą chińskie władze, zatrzymano 40-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o udział w tym procederze. Od czerwca do sierpnia miał bowiem ponoć wykraść kilka obudów iPhone'a 6, które następnie sprzedawał po 6000 juanów (976 USD).

Zobacz również:

  • macOS 12.1 jeszcze w grudniu - co z Universal Control?
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!

Qiao zatrudniony był w jednej z fabryk największego podwykonawcy Apple, czyli firmy Foxconn. Warto też dodać, że kradzież nie uszła jej uwadze, co potwierdziła zgłaszając 14 sierpnia lokalnej policji, że z linii produkcyjnej znikło kilka obudów. Na tej podstawie wszczęto śledztwo, które doprowadziło do zatrzymania wspomnianego mężczyzny.