Zautomatyzowane efekty

PhotoKit to nowy plug-in do Photoshopa, udostępniony przez firmę Pixel Genius. Zawiera on 129 filtrów replikujących, zdaniem producenta, efekty uzyskiwane w fotografii analogowej.

Jedną z największych zalet PhotoKit jest niezwykła prostota obsługi - wszystkie filtry wybierane są z jednego, bardzo prostego okna dialogowego i nakładane na obraz jako osobne warstwy (na zasadzie podobnej jak warstwy dopasowania). Dzięki temu użytkownik może dowolnie modyfikować tryb łączenia efektu z istniejącymi już warstwami lub całkowicie go wyłączyć, nie tracąc pierwotnego obrazu. Możliwe jest również nakładanie kilku efektów na siebie.

W skład PhotoKit wchodzą takie efekty, jak np. "ocieplanie" i "schładzanie" barw, regulacja kontrastu, nakładanie ziarna, dodawanie winiet, konwersja do skali szarości, wyostrzanie, itp.

Wtyczka wykorzystuje photoshopowy mechanizm Automate (jej uruchamianie również odbywa się z menu File - Automate). Możliwe jest również wykorzystanie jej do tworzenia własnych Akcji, usprawniających pracę podczas wielokrotnego aplikowania tych samych efektów na wiele obrazów.

Cena PhotoKit wynosi 50 USD. Ze strony producenta można równiez pobrać 7-dniową wersję demonstracyjną:

http://www.pixelgenius.com