Zautomatyzowane tworzenie stron

Firma Watchfire, kanadyjski dostawca rozwiązań dla elektronicznego biznesu, rozpoczęła sprzedaż pakietu do tworzenia witryn internetowych.

W skład pakietu "e-Quality Suite" wchodzą udoskonalone wersje dotychczasowych produktów firmy: Linkbot Pro, Linkbot Enterprise, Metabot Pro, Wisebot Pro oraz dwa nowe programy: Macrobot i Watchbot.

Poszczególne programy z pakietu pozwalają na błyskawiczne i prawie automatyczne stworzenie witryny. Linkbot Pro skanuje strony zawierające HTML 4.0 i Javę, sprawdzając ich poprawność pod kątem 50 najczęściej spotykanych błędów, takich jak niepełny zapis linku czy powolne ładowanie strony. Tworzy przy tym graficzne raporty, użyteczne zarówno dla webmasterów, jak i menedżerów. Linkbot Enterprise jest przeznaczony do obsługi wielostronicowych witryn, tworzonych na potrzeby dużych firm. Skanuje stronę i przekształca jej zawartość na bazę danych w języku SQL oraz automatycznie generuje dla osób zarządzających stroną raporty ułatwiające zarządzanie jej zawartością. Kolejny program pakietu - Macrobot - umożliwia testowanie makr i skryptów, które w przyszłości mogą być zastosowane do obsługi klientów w handlu elektronicznym. Watchbot zaś sprawdza działanie serwisu "w życiu" poprzez symulowanie prawdziwych transakcji. Pozwala więc na bardzo szybkie wykrywanie i diagnozę problemów oraz wprowadzenie poprawek, zanim pierwszy klient zawita na naszą witrynę.

Program Metebot Pro 2.0 zajmuje się metatagami, zawierającymi dane o autorze strony, temacie, dacie ostatniej modyfikacji. Dzięki zastosowaniu przyjaznego interfejsu na kształt arkusza kalkulacyjnego (familiar spreadsheet-style interface) budowanie metatagów stało się prostsze i łatwiej też nimi zarządzać. Narzędzie pozwala na wprowadzanie metatagów do jednego już istniejącego lub właśnie tworzonego dokumentu, do wielu dokumentów równocześnie, a także do testowania ich działania. Metebot Pro ma również wdrożone wspomaganie dokumentów pakietu Microsoft Office i współdzielenie grafiki w HTML-u. Można go także uruchomić z menu Microsoft FrontPage’a. Ponadto program pozwala na edycję metatagów poprzez FTP.

Cena programu Metebot Pro 2.0 wynosi ok. 495 USD, ale z serwera producenta można ściągnąć bezpłatną wersję testową (15-dniową). Pełny pakiet e-Quality Suite 1.0 będzie dostępny w listopadzie. Jego cena jest jeszcze nie znana.

Więcej informacji: www.watchfire.com