Zawód: gracz - marzenia o sławie i pieniądzach

Johnathan "Fatal1ty" Wendel, zawodowy gracz w 'Unreaal Tournament', który już po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł najlepszego zawodnika ligii 'Cyberathlete Professional League' zamierza firmować swoim nazwiskiem linię komputerów przystosowanych specjalnie do zawodowych rozgrywek w Sieci. Wendel liczy na to, że firmowane przez niego produkty osiągną podobny sukces komercyjny do tego, jaki stał się udziałem 'brandowanych' przez Michela Jordana linii butów sportowych.

Podczas tegorocznych targów E3 dwudziestotrzyletni mistrz 'Cyberathlete Professional League' potwierdził swoje prawo do tego tytułu w walce w UT2004, podczas której w pięknym stylu pokonał 100 innych zawodników. Uczestnikom pojedynku Wendel urządził 'krwawą jatkę', masakrując ich wszystkich, samemu tracąc tylko jedno życie – spośród 100 uczestników walki tylko jednemu z nich udało się raz 'dopaść' mistrza.

W ubiegłym roku Johnathan "Fatal1ty" Wendel zarobił na rozgrywkach w lidze ponad 100 000 USD. Młody gracz nie zamierza jednak na tym poprzestawać. Wzorując się na Michelau Jordanie, który swój sukces sportowy znakomicie wykorzystał w działalności komercyjnej, Wendel zamierza dać światu firmowaną jego nazwiskiem linię komponentów i całych komputerów PC nazywanych "Fatal1ty". Produkty z linii "Fatal1ty" będą tworzone z myślą o hardcore'owych graczach - będą więc produkty najnowszej generacji o niezwykle wysokich parametrach technicznych.

"Będąc zawodowym graczem zawsze dbam o to, aby w mojej maszynie znajdowały się najlepsze dostępne na rynku komponenty – jeśli przegram wiem, że stało się to z mojej winy, a nie mojego komputera" – powiedział nam Wendel podczas rozmowy na targach Computex 2004 w Taipei.

Mistrz zaznaczył od razu także, że nie zamierza tylko użyczać swojego imienia nowej linii płyt głównych. Zapewnia, że sam będzie w trakcie rozgrywek z tych komponentów korzystać licząc, że zaowocuje to przyspieszeniem rozwoju produkcji wysokiej jakości części komputerowych przeznaczonych dla najbardziej wymagających graczy.

"Zależy mi tylko na tym, aby zwyciężać! Dla tego też, muszę dysponować najlepszymi z dostępnych komponentów, abym mógł osiągnąć najwyższy stopień umiejętności." – powiedział mistrz.

Wprowadzając swój plan w życie Wendel zaczął już współpracę z Abitem - tajwańskim producentem płyt głównych oraz amerykańską firmą MDDM Labs. Abit pracuje już nad stworzeniem płyt głównych i kart graficznych 'Fatal1ty', które będą montowane w projektowanych przez MDDM Labs nowych maszynach zwanych FatBox – producent przewiduje, że będzie sprzedawał miesięcznie około 100 systemów FatBox, których cena będzie oscylować pomiędzy 4 a 5 tys. USD.

Pierwsze płyty "Fatal1ty" mają być już dostępne w USA w trzecim kwartale br. i będą bazowały na chipsecie Intela 925X (Alderwood), który będzie przystosowany do procesorów Pentium 4 – wersje płyt przystosowanych do procesorów AMD Athlon 64 mają być dostępne niedługo potem. Płyty 'Fata1ity', nie będą jednak montowane tylko w maszynach FatBox - będą również dostępne w sklepach.

Wczesny prototyp FatBox'a został zaprezentowany podczas targów Computex.


Zobacz również