Zawsze z Tobą?

Notebook TravelMate 332T firmy Acer zwraca uwagę swoim kształtem - ma tylko 23.5 mm grubości.

Notebook TravelMate 332T firmy Acer zwraca uwagę swoim kształtem - ma tylko 23.5 mm grubości.

W parze z niewielką grubością idzie mała waga - 1.8 kg. Notebook wyposażony jest w procesor Pentium II 366 MHz lub Pentium II 333MHz, twardy dysk (6 GB), 12 calowy ekran TFT i pojedyncze gniazdo PCMCIA. Dodatkiem jest karta muzyczna i modem. Komputer ma złącze USB i port podczerwieni. Wraz z notebookiem otrzymujemy napęd dyskietek i płyt CD-ROM, połączony w jedno zgrabne urządzenie, nazwane EasyLink Combo Drive.

Już przed rozpoczęciem pracy zwraca uwagę niemiecka klawiatura, nie licząc kilku dziwnie umieszczonych elementów. Pisanie na niej, zwłaszcza bezwzrokowe, jest proste i wygodne. Cieszy oczy również dobra jakość obrazu na ekranie, a szczególnie brak "smużenia", znanego z niektórych przenośnych komputerów.

Dołączony do komputera pakiet Recovery Kit firmy Symantec również jest niemieckojęzyczny, a ponowne zainstalowanie systemu oznacza zgodę na niemiecką wersję Windows 98.

Zawsze z Tobą?
Na uwagę zasługuje bardzo praktyczny touchpad, wyposażony w 3 podwójne przyciski, w tym przycisk do przewijania stron - działający podobnie jak kółko "scroll wheel" w myszach.

Jeżeli ponowne instalowanie systemu związane jest z jakąś awarią, możemy użyć pakietu Recovery Kit, który pozwala na reinstalację, a nawet sprawdzenie twardego dysku w poszukiwaniu wirusów. Sporo kłopotów sprawia, działający bezbłędnie podczas zwykłej pracy, napęd "combo" - po uruchomieniu systemu w trybie DOS (korzystając z Recovery Kit), komputer nie może się zdecydować, czy podłączony jest napęd dyskietek, napęd CD, czy może obydwa te urządzenia.