Zbędne aplikacje w smartfonie. Jak się ich pozbyć i dlaczego?


Uważaj na pobrane aplikacje

Zbędne aplikacje w smartfonie. Jak się ich pozbyć i dlaczego?

Pobrane aplikacje możesz w łatwy sposób usunąć

Użytkownicy smartfonów, zwłaszcza Ci młodsi stażem, mają tendencję do testowania aplikacji ze sklepów takich jak App Store lub Google Play i nie usuwania ich, póki w urządzeniu nie skończy się pamięć. Warto jednak zadbać o to, by na telefonie nie było żadnych zbędnych programów. Każda kolejna aplikacja działająca w tle odbija się negatywnie na wydajności smartfona i czasie pracy sprzętu z dala od gniazdka.

Po usunięciu lub wyłączeniu wszystkich zbędnych aplikacji od producenta i operatora warto przejrzeć listę zainstalowanych programów i zastanowić się, które z nich są faktycznie potrzebne. Nie zawsze jest sens trzymać na swoim smartfonie wszystkie aplikacje, które zajmują topowe miejsca na liście najczęściej pobieranych przez innych użytkowników. Wybraliśmy 10 grup programów, których usunięcie powinniście rozważyć.

1. Ogranicz swoje społeczności

Zbędne aplikacje w smartfonie. Jak się ich pozbyć i dlaczego?

Nawet jeśli usuniesz aplikację Facebooka, to zawsze w awaryjnej sytuacji otworzysz stronę portalu w przeglądarce

Na smartfonach możesz zainstalować mnóstwo aplikacji pozwalających być bliżej znajomych. Oprócz najpopularniejszego Facebooka użytkowników zachęcają do aktywności takie serwisy jak Instagram, Twitter, Google Plus, Tumblr, Pinterest... Warto byłoby znaleźć się na GoldenLine i LinkedIn. Tapatalk z kolei pozwala być zawsze na bieżąco z ulubionymi forami. Zastanów się jednak, czy masz czas na obecność w każdym z nich.

Każde kolejne konto wymaga od Ciebie poświęcenia czasu na uzupełnienie profilu i zbudowanie grupy kontaktów. Każdy z udostępnionych materiałów mogą potem komentować znajomi, a powiadomienia będą Cię rozpraszały i odrywały od wykonywanej właśnie czynności. Czy nie lepiej skupić się na pracy, a wieczorem zamiast kłaść się ze smartfonem do łóżka mieć jeszcze trochę siły i czasu dla bliskich?

2. Po co Ci dziesięć różnych komunikatorów?

Zbędne aplikacje w smartfonie. Jak się ich pozbyć i dlaczego?

Czy ktoś z Twoich znajomych korzysta z WhatsApp, ale nie ma żadnego innego komunikatora?

Smartfon powinien służyć do komunikacji, do czego możesz wykorzystać aplikację telefonu i klasyczne SMS-y. Oprócz tego jednak możesz kontaktować się ze znajomymi za pomocą najróżniejszych komunikatorów. Zastanów się jednak, czy na pewno musisz mieć je wszystkie, skoro praktycznie każdy jest na Facebooku.

Czy jest sens instalować jeszcze Hangouts od Google i Skype od Microsoftu? Ba, znajomych możesz znaleźć też w WhatsAppie, Viberze, Telegramie i nawet na Snapchacie. Nadal masa osób korzysta z przedpotopowego i nieśmiertelnego GG, czyli dawnego GaduGadu. Lepiej jednak mieć ograniczoną liczbę komunikatorów, niż zostać zupełnie bez kontaktu ze światem z powodu wyczerpanej baterii.