Zbędne aplikacje w smartfonie. Jak się ich pozbyć i dlaczego?


6. Pogódź się z tym, że mało kto używa Foursquare

Zbędne aplikacje w smartfonie. Jak się ich pozbyć i dlaczego?

Foursquare nie służy już do meldunków i zdobywania odznaki burmistrza

Kilka lat temu była moda na meldunki, nazywany po angielski check-inami. Marketingowcy snuli wizję konsumentów wgapionych w ekran komórki, którzy będą z chęcią ścigać się o to, który z nich więcej razy zaznaczył w aplikacji swoją obecność w knajpie. W nagrodę mieli dostać jakiś zniżkowy kupon na piwo lub burgera.

W praktyce jednak to się w Polsce nie przyjęło. Foursquare w dodatku od tego czasu wyodrębnił ze swojej usługi check-iny do osobnej aplikacji Swarm i stał się tylko kolejną bazą lokalnych punktów usługowych. Niestety, nawet w stolicy Polski baza danych nie jest zachwycająca, a szukanie promocji z użyciem tej aplikacji straciło jakikolwiek sens.

7. Wyrzuć kupony na fastfoody

Zbędne aplikacje w smartfonie. Jak się ich pozbyć i dlaczego?

Nie musisz wykorzystać wszystkich zniżek na burgera i frytki, jakie Twój smartfon Ci zaproponuje

Niemal każda sieć oferująca niezdrowe, ale za to podawane szybko jedzenie oferuje swoją aplikację mobilną ze zniżkami. Użytkownicy tworzą też swoje własne programy, w których umieszczają zniżki pierwotnie dostępne w wersji papierowej.

Na zdrowie Ci jednak wyjdzie, jeśli telefon nie będzie powiadamiał Cię o tym, że dzisiaj po pracy możesz zakupić dwa burgery w cenie jednego i dostaniesz frytki gratis. Do tego w chwili słabości zawsze możesz pobrać aplikację stojąc w kolejce do kasy...

8. Po co komu dodatkowe aplikacje pogodowe?

Zbędne aplikacje w smartfonie. Jak się ich pozbyć i dlaczego?

Szkoda czasu na testowanie setek aplikacji do wyświetlania pogody, skoro Twój smartfon i tak to robi

Jedną z najbardziej rozwiniętych kategorii w sklepach z aplikacjami są mniej lub bardziej zaawansowane pogodynki. To zaskakujące, ponieważ każdy smartfon i tak pokazuje Ci jaka będzie pogoda zaraz po wyjęciu z pudełka. Pogodę można sprawdzić na ekranie blokady w iPhonie lub na widżecie w Androidzie, a szersze dane można uzyskać w preinstalowanej aplikacji.

W App Storze i Google Play można znaleźć setki naprawdę nieźle przygotowanych aplikacji pogodowych. Jeśli faktycznie sprawdzasz stan aury kilka razy dziennie, to możesz zainstalować najbardziej efektowną z nich, albo taką, która dostarcza lepsze dane niż rozwiązanie producenta. Nie ma jednak sensu trzymać kilku aplikacji o tym samym przeznaczeniu, które będą pożerać Twoją baterię.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10