Zbędne aplikacje w smartfonie. Jak się ich pozbyć i dlaczego?
-
- 06.02.2015, godz. 10:00

9. Dzwonki i tapety pobieraj na komputerze

Zamiast ściągać aplikację z tapetami lepiej pobierz jeden wybrany obrazek na komputerze
W sklepach z aplikacjami można znaleźć tysiące aplikacji z różnymi dźwiękami i tapetami na Twój smartfon. Pytanie tylko, czy naprawdę masz tyle wolnego czasu, by pobrać je wszystkie i godzinami przebierać w poszukiwaniu dźwięku dla każdego z kilkunastu typów powiadomień, dzwonka dla każdego z setki kontaktów i przepięknej tapety na każdy dzień tygodnia?
Wybierz lepiej coś z zestawu prosto od producenta. Za rok lub dwa i tak będziesz miał nowy telefon, a w nim znajdziesz kolejny zbiór dźwięków powiadomień, dzwonków i tapet na pulpit. Wiele aplikacji dostarczających możliwości personalizacji napakowane jest do tego reklamami i mogą obciążyć telefon. Już chyba lepiej znaleźć dzwonki i tapetę na komputerze i przesłać je na smartfon.
10. Po co Ci te wszystkie gry?

Gry mobilne są naprawdę wciągające, ale ile można strzelać ptakami z procy?
Największym złodziejem czasu i energii w urządzeniach mobilnych nie są jednak aplikacji użytkowe, tylko gry. Każdy chyba lubi od czasu do czasu postrzelać ptakami z procy w Angry Birds lub ułożyć pasjansa. Oprócz tego jest cała masa innych typowo mobilnych produkcji do zabijania czasu w np. kolejce do kasy lub na poczcie. Ciekawych produkcji są jednak nie setki, a tysiące.
Od kiedy na smartfony zaczęły wychodzić naprawdę zaawansowane graficznie gry i reedycje tytułów wydanych wcześniej na komputery i konsole aż prosi się, by poświęcać im jeszcze więcej czasu. Bardzo łatwo dać się złapać w pułapkę "jeszcze jednego poziomu". Czy jednak nie lepiej wykorzystać spędzony przy mobilnych produkcjach czas siedząc na kanapie i grając na konsoli?