Zbliża się abonament RTV z rachunkiem za prąd

Na 2012 rok szykują się zmiany dotyczące zasad ściągania abonamentu RTV. KRRiT przygotowała nowe przepisy, które zablokują możliwość unikania opłat. Jeżeli korzystasz z energii elektrycznej w domu (a kto tego nie robi?), to opłata abonamentowa RTV zostanie doliczona do rachunku za prąd.

KRRiT

Jakby tego było mało, że w 2012 roku abonament RTV podrożeje, to jeszcze zmienią się warunki ściągania opłat. Jeżeli mamy komputer lub telewizor, to będziemy musieli opłacać abonament RTV. Co więcej, zapłaci każdy, kto ma energię elektryczną.

Abonament zapłacimy wszyscy na rachunku za prąd

Nowe zasady płacenia abonamentu wymyślone prze KRRiT są następujące - każdy, kto korzysta w domu z energii elektrycznej i ma komputer czy telewizor (to chyba niemal wszyscy mieszkańcy tego kraju), będzie musiał płacić abonament. Jeżeli nie mamy telewizora lub komputera, możemy wystąpić o zwolnienie z abonamentu. Jednak KRRiT i tu się zabezpieczyła - za osoby zwolnione z obowiązku opłat, abonament ma opłacać budżet państwa. Ponadto, ci którzy nie będą chcieli płacić zostaną wciągnięci do Krajowego Rejestru Długów.

Zobacz również:

  • Jak prosto i przejrzyście, to tylko z Magenta Dom! Byliśmy na prezentacji nowej oferty T-Mobile
  • RTV Euro AGD: możesz otrzymać 50 zł za każde wydane 500 zł! Sprawdź szczegóły promocji
Zbliża się abonament RTV z rachunkiem za prąd

KRRiT

Płać abonament lub zamieszkaj w lesie?

Jeżeli te zmiany wejdą w życie, to wygląda na to, że abonament RTV będzie kolejnym podatkiem za posiadanie w domu elektryczności, kolejną karę za nowoczesność. Co nam pozostaje? Wyprowadzić się do lasu? Co Wy myślicie o abonamencie RTV opłacanym razem z rachunkiem za prąd?