Zbuduj przeglądarkę swoich marzeń

"Wywaliło mi Firefoksa"

Korzystając z Firefoksa 2.0.0.1 w wersji polskiej udało nam się popsuć moduł instalacji rozszerzeń. Zdziwiło nas to bardzo, bo problem wystąpił przy zaledwie ośmiu rozszerzeniach. Przy próbie usunięcia dowolnego dodatku Firefox informował o konieczności ponownego uruchomienia programu, aby rozszerzenie zostało usunięte i... i tak w kółko. Nie pomogło odinstalowanie i ponowne zainstalowanie przeglądarki, ponowne uruchomienie komputera czy próba aktualizacji dodatków. Trzeba przyznać, że program działał normalnie, jednak próba skasowania dodatku lub instalacji nowych modułów nie udała się. Wniosek z tego jest taki, że warto kilka razy zastanowić się, czy instalować dodatki, bo ich obsługa wciąż sprawia problemy w "lisku".

Link Scanner Lite 2.0.2 to bardzo podobny do SiteAdvisora program, spełniający rolę dodatkowego zabezpieczenia przed stronami oszustów. Możesz przed udaniem się do wybranego adresu sprawdzić "ręcznie" czy strona nie zawiera złośliwych dodatków. Niestety wersja dla Firefoksa jest dopiero w opracowaniu. Wersja Lite jest pozbawiona szacowania ryzyka w czasie rzeczywistym oraz kilku dodatkowych funkcji.

Link Scanner Lite

Link Scanner Lite

Pobierz plik dla Internet Explorera

Password Hash to menedżer haseł, pozwalający na bezpieczne przechowywanie loginów i haseł, które użytkownik podaje na stronach internetowych. Dzięki temu dodatkowi nie musisz pamiętać wszystkich danych dla poszczególnych serwisów. Wystarczy jedno globalne hasło do programu - resztę wygeneruje komputer.

Pwd Hash

Pwd Hash

Pobierz plik dla Internet Explorera

Pobierz plik dla Firefoksa

Noscript to niewielka aplikacja (dodatek do Firefoksa) pozwalająca zablokować wykonywanie skryptów JavaScript, które, pomimo swojej użyteczności przy budowaniu serwisów internetowych, mogą posłużyć do ataku na komputer. Użytkownik może oczywiście zgodzić się na uruchomienie kodu i wtedy strona WWW ładuje się normalnie.

Noscript

Noscript

Pobierz plik dla Firefoksa

AI RoboForm - narzędzie pomagające wypełniać formularze na stronach WWW. Przechowuje informacje o użytkowniku (imię, nazwisko, adres e-mail itd.) i automatycznie wstawia je w odpowiednie pola formularza. Współpracuje ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami.

Pobierz plik

Netcraft Toolbar to ostatnia linia obrony przez phishingiem. Pasek narzędziowy działa z Internet Explorerem lub Firefoksem. Oprócz funkcji strażnika program wyświetla informację na temat popularności witryny wśród innych użytkowników oraz kilka interesujących informacji na temat odwiedzonej strony WWW.

Netcraft Toolbar

Netcraft Toolbar

Pobierz plik dla Internet Explorera

Pobierz plik dla Firefoksa