Zdalne nauczanie

ComputerLand, jako pierwsza firma w kraju, wdraża usługi szkoleń na odległość.

ComputerLand jest pierwszą w Polsce firmą, która wdrożyła i stosuje system LearningSpace. Aplikacja firmy Lotus Development to produkt służący do organizacji szkoleń na odległość i zarządzania nauczaniem. Uczestnicy kursów utrzymują kontakt z instruktorami i mogą się spotykać w "wirtualnych klasach" dzięki korporacyjnym intranetom lub Internetowi.

LearningSpace umożliwia oferowanie szkoleń w czasie rzeczywistym, automatyzację i kontrolę procesu zapisywania się na kursy, a także analizę wyników uczestników. Stosowanie aplikacji pozwala na ograniczenie kosztów, gdyż w "sieciowych" kursach może brać udział dowolna liczba uczestników. Osoby biorące udział w szkoleniu można także przeegzaminować. Przygotowujący szkolenia mogą posłużyć się szablonami aplikacji i wykorzystywać metody audiowizualne. Zawartość kursów Lotus LearningSpace może być tworzona za pomocą standardowych informacji biurowych, HTML-a oraz programów, takich jak Dreamweaver albo Shockwave.

Z programu LearningSpace korzysta wiele znanych firm i instytucji z całego świata, m.in. IBM, Acer, Hewlett-Packard, Bank Światowy czy PricewaterhouseCoopers.


Zobacz również