Zdalne sterowanie w PS2

Sony wprowadza do sprzedaży pilota do konsoli PS2, dzięki któremu użytkownicy będą mogli zdalnie sterować odtwarzaniem płyt DVD.

Firma Sony zapowiedziała, iż od 8 grudnia w sprzedaży pojawi się konsola PlayStation2 z dołączonym pilotem zdalnego sterowania. Początkowo PS2 w nowej wersji, oznaczonej symbolem SCPH-18000, sprzedawana będzie w Japonii. Później zestaw trafi na pozostałe rynki. Pilot będzie wykorzystywany do sterowania funkcjami DVD konsoli. Nowa wersja urządzenia będzie sprzedawana w cenie 362 USD. Użytkownicy, którzy zechcą dokupić pilot i niezbędny kontroler podczerwieni, będą musieli zapłacić ok. 32 USD. Sterowanie konsolą będzie możliwe po dołączeniu kontrolera do jednego z portu gier.

Według ocen wielu analityków, znaczny wzrost sprzedaży płyt DVD na rynku japońskim związany jest właśnie z rozpoczęciem sprzedaży konsoli PS2. Wystarczy powiedzieć, że do września tego roku w kraju Kwitnącej Wiśni sprzedano ok. 465 tys. konwencjonalnych odtwarzaczy DVD, natomiast tylko w pierwszym tygodniu sprzedaży konsoli Sony sprzedano jej 720 tys. egzemplarzy. Do początku sierpnia, czyli przez około pół roku, sprzedaż urządzenia przekroczyła 3 mln sztuk.