Zdalny backup w Linuksie

Cedar Backup 2.13.0 to zestaw aplikacji, które pozwolą ci na cotygodniowe tworzenie kopii zapasowej baz danych MySQL i PostrgeSQL oraz stanu katalogów i plików. Kopia ta nagrywana jest automatycznie na płytę CD/DVD. Narzędzie może obsłużyć niedużą liczbę komputerów lokalnych bądź zdalnych.

Cedar Backup 2.13.0 został napisany w języku Python z myślą o systemach operacyjnych Debian i Linux. Program generuje plik przywracania stanu baz danych, drzewa katalogów wraz z plikami oraz danych systemów CVS i CVN. Z łatwością jednak może być rozszerzony do obsługi innych rodzajów źródeł. Oprócz standardowej procedury cotygodniowego tworzenia kopii, istnieje możliwość jej codziennej aktualizacji w postaci plików zmian. Bardzo użyteczna wtedy jest opcja "multisesji" - dogrywania zmian na częściowo zapisanej płycie - dzięki której nie potrzebna jest ciągła wymiana nośników.

Cedar Backup 2.13.0 jest przeznaczony do obsługi stosunkowo małej liczby komputerów oraz niewielkiej ilości danych. Producent wskazuje, że zestaw nie nadaje się np. do codziennego zgrywania stanu baz danych dużych korporacji czy obszernych kolekcji utworów muzycznych.

Pobierz plik

Narzędzia Cedar Backup 2.13.0 są obsługiwane poprzez tryb tekstowy. Instrukcja znajduje się pod tym adresem.