Zdalny pulpit Chrome na Android: Chrome Remote Desktop

Chrome Remote Desktop, czyli aplikacja pozwalająca na dostęp do pulpitu zdalnego Chrome zadebiutowała w sklepie Google Play. Program i kompatybilne z nią rozszerzenie są dostępne bezpłatnie dla wszystkich posiadaczy urządzeń z systemem Android i komputerów z przeglądarką Chrome.

Google wprowadziło w ostatnich kilku dniach sporo nowości do sklepu Google Play. Oprócz oficjalnej aplikacji aparatu użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem mogą skorzystać teraz z pulpitu zdalnego Chrome - dedykowanej aplikacji służącej do łączenia się zdalnie z komputerem, Chrome Remote Desktop.

Dzięki aplikacji Chrome Remote Desktop za pomocą kilku tapnięć w ekran użytkownicy mogą połączyć się ze swoimi komputerami bezpośrednio z tabletu lub telefonu z systemem Google. Wymagane jest zainstalowanie na komputerze, jak można się domyślić z nazwy aplikacji, przeglądarki Google Chrome oraz jej wstępna konfiguracja.

Zobacz również:

Zdalny pulpit Chrome na Android: Chrome Remote Desktop

Pulpit zdalny Chrome jest bardzo prosty w uruchomieniu i wymaga pobrania oficjalnego rozszerzenia do przeglądarki ze sklepu z webaplikacjami Chrome Web Store. W ustawieniach należy włączyć udostępnianie pulpitu oraz wybrać sześciocyfrowy kod PIN, który będzie służył do weryfikacji użytkownika.

Pulpit zdalny Chrome - Chrome Remote Desktop - można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play. Zdalny pulpit dzięki aplikacji działa niezależnie od zainstalowanego przez użytkownika systemu operacyjnego na komputerze i współpracuje z maszynami opartymi o systemy z rodziny Windows (od Windows XP/Server 2003 w górę), Mac OS X (10.6 w górę) oraz Linux. Oczywiście obsługiwane są też Chromebooki z Chrome OS.