Zdjęcia w komórce

Fuji Photo Film wprowadziła na rynek japoński cyfrowy aparat fotograficzny współpracujący z telefonami komórkowymi, za pomocą których można przesyłać cyfrowe fotografie.

Fuji Photo Film przedstawiła cyfrowy aparat fotograficzny z serii FinePix, który jest kompatybilny z telefonami komórkowymi, co oznacza że obrazy zarejestrowane przez aparat mogą być błyskawicznie pobrane przez telefon i przesłane. Aparat FinePix 30i przeznaczony jest na rynek japoński i współpracuje z niektórymi modelami telefonów KDDI- po podłączeniu aparatu do telefonu za pomocą przewodu i pobraniu zdjęć można je wysłać do innych telefonów poprzez bezprzewodowe łącza internetowe. Poza tym aparat wyposażony został w opcje odtwarzania plików MP3 i zapewnia prawie 5 godzin ciągłego odsłuchu oraz możliwość nagrania 160 minut dźwięku na 128 MB kartę SmartMedia. Urządzenie może zgromadzić maksymalnie 166 nieruchomych obrazów.

FinePix 30i jest szeroki na 84,7 mm, jego wysokość wynosi 72,5 mm, głębokść 29,5 mm i waży 150g. Urządzenie ma pojawić się na rynku japońskim pod koniec listopada 2001 i kosztować 64,000 jenów czyli około 400 GBP. Producent planuje także sprzedaż aparatu w innych krajach, ale prawdopodobnie w wersji nie współpracującej z telefonami komórkowymi.

http://www.fujifilm.co.jp


Zobacz również