Zdjęcia w portfelu

Canon wprowadził na rynek nową drukarkę termosublimacyjną CP-10.

Canon wprowadził na rynek nową drukarkę termosublimacyjną CP-10.

Urządzenie drukuje zdjęcia wielkości karty kredytowej i w rozdzielczości 300 dpi. Niestety, CP-10 może drukować fotografie jedynie współpracując z jednym z najnowszych modeli aparatów cyfrowych Canona. W tej chwili na rynku sprzedawane są trzy modele cyfrówek przystosowanych do pracy z tą drukarką - PowerShot A10, A20 a także Digital Ixus S-300. CP-10 nie pobiera danych z kart pamięci ani nie współpracuje z komputerem. Naszym zdaniem, jest to wada, szczególnie z punktu widzenia osób, które mają już aparat cyfrowy (starszy lub innej firmy).

Przetestowaliśmy CP-10 wraz z aparatem Canon A10. Maksymalna rozdzielczość zdjęć, które rejestruje ten model, wynosi zaledwie 1,3 megapiksela. Wystarcza to jednak do wydruku małej, ale dobrej jakości fotografii porównywalnej z tradycyjnymi odbitkami. W trzech wspomnianych wyżej modelach aparatów cyfrowych zastosowano intuicyjny w obsłudze firmware, dzięki czemu wydrukowanie zdjęcia nie jest trudne. Istnieje możliwość wyboru kilku wariantów wydruku fotografii - całego zdjęcia w białej ramce lub nieco obciętego (z każdej ze stron), bez ramki. Można także wydrukować indeks swoich zdjęć. Za pomocą jednej z funkcji aparatu można obrócić kadr o 90 lub 180 stopni.

Niestety, aparat szybko zużywa komplet baterii (A10 zasilane jest czterema paluszkami), zaś drukarka nie może pracować na bateriach - konieczne jest użycie zasilacza. Drukarka kosztuje 1499 zł, a jeden wydruk 2,20 zł. Aparat Canon A-10 można kupić za 1999 zł.