Zdjęcia z DVD

Producenci cyfrowych aparatów fotograficznych planują kolejne posunięcie, mające przyczynić się do spopularyzowania tych urządzeń.

Producenci cyfrowych aparatów fotograficznych planują kolejne posunięcie, mające przyczynić się do spopularyzowania tych urządzeń. Firma Eastman Kodak chce umożliwić oglądanie cyfrowych zdjęć na ekranach telewizorów - dzięki odtwarzaczom DVD. Nowe przedsięwzięcie Kodaka będzie realizowane wspólnie z firmą LST (producentem chipów). Będzie się ono opierać o wprowadzoną kilka lat temu przez Kodaka usługę Photo CD, polegającą na tym, że klient firmy może zażyczyć sobie by jego zdjęcia (zarówno wykonane aparatem cyfrowym, jak i tradycyjnym - po zeskanowaniu) zostały zapisane na płycie CD. Do tej pory jednak taki "cyfrowy" album można było przeglądać jedynie korzystając z komputera. Teraz będzie można wykorzystywać również odtwarzacze DVD (pod warunkiem, że będą one wyposażone w odpowiedni chip firmy LST). Takie urządzenia powinny pojawić się w sprzedaży już pod koniec roku.

Przedstawiciele firmy mają nadzieję, że posunięcie to znacznie zwiększy liczbę osób korzystających z cyfrowych aparatów. Do tej pory, do wygodnego korzystania z możliwości aparatu potrzebny był komputer PC - przeglądanie zdjęć na niewielkim wyświetlaczu wbudowanym z reguły w aparaty, nie jest zbyt wygodne. Dlatego maksymalna liczba użytkowników aparatów ograniczona była ilością posiadaczy komputerów. Teraz jednak to może się zmienić.


Zobacz również