Zdjęcie Olympusa PEN mini E-PM1 wyciekło do Sieci

Do Sieci wyciekło zdjęcie kolejnego aparatu cyfrowego firmy Olympus, opartego o standard Mikro Cztery Trzecie - modelu PEN mini E-PM1.

Zdjęcia opartego o standard Mikro Cztery Trzecie aparatu Olympus PEN mini E-PM1 pojawiły się na łamach serwisu 43 Rumors. Dotarł on do osoby, która miała okazję zapoznać się z jego możliwościami. Z jej opinii wynika, że:

"E-PM1 jest naprawdę mały. Jego obudowa jest zbliżona wielkością do obudowy modelu XZ1 (cechuje się podobną głębokością i wysokością będąc jedynie nieco szerszą). Autofokus działa niewiarygodnie szybko. I jest nie tylko szybki, ale bardzo dokładny. E-PM1 posiada dotykowy wyświetlacz, ale również wystarczającą ilość przycisków. Podsumowując, jest to aparat, którym można się bardzo łatwo posługiwać."

Wspomniany autofokus ma być rzeczywiście bardzo szybki. Szybszy niż w większości dostępnych obecnie aparatów DSLR. E-PM1 PEN zaoferuje też nowy procesor obrazu oraz sensor. Ponadto ma się cechować mniejszym zapotrzebowaniem na energię, co oczywiście powinno przełożyć się pozytywnie na długość czasu pracy na baterii.

Olympus PEN mini E-PM1 będzie miał swoją oficjalną premierę 30 czerwca. Jego zdjęcie znajdziecie tutaj.