Zdobądź czarny pas w Javie

Programiści pracujący w Javie są zmuszeni do ciągłego poszerzania swojej wiedzy i korzystania z całej masy różnego rodzaju technologii i bibliotek. Czasami zdobyta wiedza jest bardzo trudna do zbadania i zmierzenia - i właśnie po to powstał serwis JavaBlackBelt, kótry daje im jeszcze jedną możliwość przetestowania zdobytych umiejętności.

Do tej pory testowanie wiedzy odbywało się najczęściej poprzez zdobywanie różnego rodzaju certyfikatów. Jednak nie jest to do końca miarodajne, gdyż do tych testów łatwo się przygotować, zaś ich wynik niekoniecznie świadczy o posiadanych umiejętnościach. Poza tym, tylko nieznaczna część nowych, popularnych technologii jest objęta certyfikatami a wiedza potrzebna do ich zdobycia jest czasami zbyt szczegółowa i niezbyt potrzebna deweloperom w codziennej pracy.

Serwis http://Javablackbelt.com jest tak naprawdę bazą danych, zawierającą pytania związane z Javą. Zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać pytania, które po weryfikacji przez moderatorów zostają dodane do bazy. Następnie inni użytkownicy mogą sprawdzać swoją wiedzę, wypełniając testy na interesujące ich tematy. Pytania dodawane do serwisu muszą dotyczyć technologii związanych z Javą, na przykład J2SE, EJB, Struts, Maven, XML, Servlet/JSP, JDO, Hibernate, Spring, itp. W bazie serwisu znajduje się już ponad tysiąc różnego rodzaju pytań pogrupowanych według zagadnień, których dotyczą. Zakres wiedzy, który obejmują, jest jednak wciąż za mały i wciąż potrzeba ich więcej.

Strona domowa JavaBlackBelt


Zobacz również