Zdradzasz żonę/męża? Uważaj na hakerów!

Zdrada męża/żony za pośrednictwem portalu Ashley Madison może wyjść na jaw. Dzięki obrońcom moralności, hakerom z ImpactTeam.

Aktualizacja (25.08.15 r.) Hakerzy z ImpactTeam opublikowali kilka dni temu kolejną, obszerniejszą bazę danych. Na szczęście dla użytkowników Ashley Madison zawiera ona przede wszystkim dane wewnętrzne firmy Avid Life Media (właściciel serwisu).

Ashley Madison: ruszają pozwy

Właściciela serwisu czekają teraz naprawdę poważne kłopoty. W sądzie w Los Angeles złożony został bowiem właśnie pozew o charakterze zbiorowym, w którym padają oskarżenia o zaniedbania w zakresie bezpieczeństwa i emocjonalne cierpienia użytkowników serwisu Ashley Madison będące następstwem ujawnienia osobistych i zawstydzających informacji.

Ashley Madison: są pierwsze śmiertelne ofiary

Niestety okazuje się, że wspomniane emocjonalne cierpienia mogły nawet doprowadzić do tragedii. Kanadyjska policja prowadzi bowiem śledztwo w sprawie dwóch samobójstw mając poważne podejrzenia, że mogą one być następstwem opublikowania przez hakerów kompromitujących danych wykradzionych z serwerów Ashley Madison.

_____________________

Hakerzy z ImpactTeam opublikowali dane 32 milionów użytkowników skierowanego do "osób zamężnych i żonatych pragnących dyskretnego seksu" portalu Ashley Madison, który od 2014 roku obecny jest również na polskim rynku. Dzięki temu możemy poznać ich nazwiska, numery kart kredytowych i adresy e-mail (co interesujące, nie brak wśród nich adresów pochodzących z domen rządowych i wojskowych), a także przeczytać prywatne wpisy.

Dlaczego ten portal?

Hakerzy z ImpactTeam już wcześniej odgrażali się, że opublikują nazwiska użytkowników portalu Ashley Madison, który chwali się, że jest "najsłynniejszą marką zachęcającą do niewierności i randek z osobami zamężnymi i żonatymi". Domagali się jego zamknięcia twierdząc, że taka działalność jest niemoralna.

Publikując w końcu wspomniane dane hakerzy przekonują, że ich właściciele powinni oskarżyć o straty portal Ashley Madison, który pomimo zapewnień nie zachował należytej dyskrecji.

_________________

Cóż, sporo żon, mężów "coś podejrzewających" zapewne zacznie teraz gorączkowo przeszukiwać opublikowane materiały...

Aktualizacja: 25 sierpnia 2015 10:59

Tekst zaktualizowałem dodając informacje na temat pozwu zbiorowego przeciwko oraz samobójstw mogących być następstwem wycieku danych z Ashey Madison.