Ze Spotify zniknęło ponad 100 odcinków podcastu Joe Rogana

Tajemnicze zniknięcie ponad stu odcinków słynnego podcastu Joe Rogan Experience zostało potwierdzone przez Spotify.

Ze Spotify zniknęło ponad 100 odcinków podcastu Joe Rogana

Joe Rogan / źródło: youtube.com; PowerfulJRE

Kontrowersje wokół podcastu Joe Rogana i jego antyszczepionkowych opinii wciąż trwają, a z serwisu Spotify zaczęli odchodzić wykonawcy i klienci. Wszystko wskazuje na to, że dziennikarz ma także inne problemy...

Magazyn Rolling Stone poinformował o zniknięciu ok. 70 odcinków popularnego podcastu Joe Rogan Experience z serwisu streamingowego.

Zobacz również:

Informację potwierdził dyrektor generalny Spotify, Daniel Ek, wystosowując późnym wieczorem notatkę do współpracowników. Możemy w niej przeczytać:

Nie tylko niektóre z komentarzy Joe Rogana są niezwykle bolesne – chcę wyjaśnić, że nie reprezentują wartości tej firmy. Wiem, że ta sytuacja sprawia, że ​​wielu z was czuje się wyczerpanych, sfrustrowanych i niewysłuchanych.

Według strony internetowej jremissing.com łączna liczba usuniętych odcinków Joe Rogan Experience wynosi już 113. Dyrektor wspomniał również o niektórych treściach w programie, w tym historii używania języka niewrażliwego na rasę, po których postanowił usunąć odcinki. Zwrócił także uwagę na to, że Spotify jest wyłącznie platformą, a nie wydawcą podcastu oraz zapowiedział przeznaczenie 100 milionów dolarów (tyle samo warta jest umowa z Roganem) na licencjonowanie, rozwój i marketing muzyki oraz innych treści audio twórców z marginalizowanych grup.

Joe Rogan przeprosił już za użycie słowa na n i rasistowski żart, w którym porównywał przebywanie z czarnoskórymi ludźmi do przebywania na Planecie małp.

Zamiast wypowiadać n-word, mogłem powiedzieć inne słowo. Myślałem, że dopóki jest to w kontekście, ludzie zrozumieją, co robię.

Zobacz także: Oferta Lidla: urządzenia i akcesoria smart home

Źródło: theverge.com