Zegar procesora: 8,429 GHz. AMD pobija rekord Guinnessa!

Firma AMD poinformowała o ogromnym sukcesie w zakresie "podkręcania" procesora z serii FX. 8,429 GHz to wartość, która pozwoliła jej pobić dotychczasowy rekord Guinnessa.

8,429 GHz to nowy rekord Guinnessa pobity przez układ AMD z serii FX

8,429 GHz to nowy rekord Guinnessa pobity przez układ AMD z serii FX

Polecamy:

Zobacz też:

Firma AMD oficjalnie poinformowała, że 31 sierpnia w Austin w Texasie "Drużyna AMD FX" pobiła rekord Guinnessa w kategorii "najwyższej częstotliwości taktowania zegara procesora komputerowego".

Wynik ten udało jej się osiągnąć przy wykorzystaniu 8-rdzeniowego desktopowego procesora z serii FX, który podkręcony został do wartości 8,429 GHz (poprzedni rekord wynosił 8,308 GHz).

"Rekordowa prędkość obliczeniowa oferowana przez procesory AMD z serii FX wyraźnie ukazuje możliwy wzrost wydajności możliwy dzięki nowej wielordzeniowej architekturze AMD Buldozer. Prócz rekordowej częstotliwości taktowania, procesory z serii FX od AMD podczas grania pozwalają na korzystanie możliwości multi-display, oferują multizadaniowość w wymiarze mega i tworzenie treści w jakości HD." - powiedział Chris Cloran z firmy AMD.

Warto przypomnieć, że nadchodzące układy AMD z serii FX (ich przesuwana kilka razy premiera prawdopodobnie będzie miała miejsce w przyszłym miesiącu) będą oferowały całkowicie odblokowane mnożniki.

Jeżeli jesteście zainteresowani ich zakupem, klikając w link znajdujący się w ramce dowiecie się ile was to będzie kosztować.